• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  ponad rok temu  29.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  wyparka próżniowa VACUDEST − pozwala zaoszczędzić pieniądze i umożliwia ponowne wykorzystanie destylatu

  Czyściej, lepiej, taniej − w technice lakierniczej wymagania dotyczące stabilnej czystości i presja kosztów stale rosną. Uzdatnianie wody do płukania staje się coraz ważniejsze w procesie wstępnego oczyszczania i stało się niezbędnym etapem produkcji, który decyduje o jakości. Z tego powodu coraz więcej firm korzysta z systemów destylacji próżniowej VACUDEST do oczyszczania ścieków i uzdatniania wody płuczącej z oczyszczania wstępnego.

  Przygotowanie powierzchni

  Wiele metalowych i plastikowych części, z którymi spotykamy się na co dzień, jest malowanych. Poprzez malowanie elementy te są uszczelniane i chronione przed wpływami zewnętrznymi, takimi jak rdza, pogoda czy światło słoneczne. Zazwyczaj zawsze potrzebna jest obróbka wstępna, która składa się z wielu procesów. Części muszą być zawsze dokładnie oczyszczone, aby farba miała długi okres trwałości i spełniała swoje zadanie.
  Z tego powodu uzdatnianie wody płuczącej nabiera coraz większego znaczenia we wstępnej obróbce lakieru i stało się w ostatnich latach niezbędnym, krytycznym pod względem jakości procesem produkcyjnym. Mogą to być metody chemiczne: zanurzanie lub natryskiwanie oraz metody mechaniczne − obróbka strumieniowo-ścierna. Standardowe procesy chemiczne to odtłuszczanie, trawienie, pasywacja, fosforanowanie cynkowe lub żelazowe, chromianowanie i wieloetapowe płukanie, które zużywają najwięcej wody. 

  Aby osiągnąć wyższą jakość i zaoszczędzić pieniądze, coraz więcej firm używa instalacji destylacji próżniowej do recyklingu wody do płukania.


  Schemat działania wyparki próżniowej VACUDEST

  Nowoczesne oczyszczanie ścieków pochodzących z procesów obróbki wstępnej to takie, które bezproblemowo spełnia nawet najbardziej restrykcyjne limity dla oczyszczonego destylatu, jest oszczędne energetycznie, w pełni zautomatyzowane oraz zrównoważone. Takie właśnie są systemy destylacji próżniowej VACUDEST. 


  Tak może wyglądać Twoje rozwiązanie

  Destylacja próżniowa to najnowocześniejsza technologia cyrkulacji wody płuczącej

  Nie można omówić procesów obróbki wstępnej i galwanizacji bez wzmianki o technologii oczyszczania ścieków. Coraz bardziej złożone etapy procesu obróbki powierzchni stawiają jeszcze większe wymagania technologii oczyszczania ścieków, zwłaszcza jeśli ściek powinien być nie tylko uzdatniany, ale także poddawany recyklingowi. 

  Czy to fosforanowanie żelazowe, odtłuszczanie czy nanoceramika – dziś instalacje do destylacji próżniowej są najnowocześniejszą technologią do uzdatniania i recyklingu wody płuczącej z wstępnej obróbki lakierniczej. W zależności od przetwarzanego materiału i pożądanej ochrony antykorozyjnej elementów, które mają być malowane, może być zalecany specjalny proces obróbki wstępnej. Po określeniu etapów procesu, wymagań dotyczących chemii i jakości wody można zaplanować odpowiedni system uzdatniania. Dobierany jest nie tylko rozmiar i rodzaj wyparki, ale również niezbędne komponenty, takie jak zbiorniki, urządzenia do neutralizacji, wymienniki jonowe i systemy odwróconej osmozy.
  Celem technologii wody procesowej jest zawsze niezawodny i automatycznie działający system: wstępne przygotowanie powierzchni nie może zawieść z powodu złej lub zmiennej jakości wody w systemie.
  Koncepcja opracowana przez H2O GmbH w oparciu o najnowszą technologię zapewnia bardzo prosty, elastyczny i modułowy system, który jest odpowiedni dla szerokiego zakresu możliwych procesów powlekania.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...