• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    Wydanie nr: 5(109)/2017

    Artykuły branżowe

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    ponad rok temu  27.11.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Niezawodne stacje odwróconej osmozy

    Firma EUROWATER posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji nowoczesnych stacji uzdatniania wody charakteryzujących się wysoką niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji.

    Demineralizacja wody bez użycia chemikaliów

    Stacje odwróconej osmozy (stacje RO) są stosowane do produkcji wody zdemineralizowanej, ponieważ redukują ponad 98% soli rozpuszczonych w wodzie oraz usuwają pirogeny i bakterie. Ponadto proces odwróconej osmozy nie wymaga używania chemikaliów i nie generuje agresywnych ścieków.

    Zastosowania przemysłowe

    Stacje stosowane są do produkcji wody dla różnych zastosowań, w tym wody procesowej, wody zasilającej kotły, wody do obiegów ciepłowniczych i chłodniczych, wody płuczącej, wody do laboratorium, wody do nawilżaczy oraz wielu innych aplikacji, gdzie wymagana jest woda zdemineralizowana. Dobór stacji zależy od oczekiwanej ilości i jakości wody zdemineralizowanej oraz celu, jakiemu ma ona służyć. 

    Wydajność do 60 m³/h

    Firma EUROWATER produkuje stacje RO o wydajności w pojedynczych modułach do 60 m³/h. Wydajność zależy od ciśnienia pracy, zawartości soli rozpuszczonych w wodzie surowej oraz jej temperatury. Wzrost ciśnienia i temperatury oraz spadek zawartości soli rozpuszczonych powoduje wzrost wydajności urządzenia. Optymalne rozwiązanie jest każdorazowo dopasowywane indywidualnie i wymaga odpowiedniego doboru pompy, aparatury oraz konstrukcji urządzenia.

    Bezawaryjna praca

    Dla zapewnienia stabilnej i ciągłej pracy systemu RO niezbędne jest wstępne uzdatnianie wody zasilającej. Celem uzdatniania wstępnego jest zapobieganie blokowaniu się membran osmotycznych przez cząstki zawieszone i wytrącające się oraz usunięcie wolnego chloru. Twardość wody powodująca blokowanie membran usuwana jest w stacji zmiękczania. Alternatywą dla stacji zmiękczania jest dozowanie antyskalanta, który zapobiega osadzaniu się związków powodujących twardość na membranach osmotycznych. Filtr o dokładności 1 µm chroni membrany RO przed cząstkami zawieszonymi. Wolny chlor może być usuwany z wody za pomocą filtracji na węglu aktywnym lub poprzez dozowanie bisulfitów.

    System CIP (czyszczenie na miejscu) 

    Membrany muszą być okresowo czyszczone chemicznie w celu usunięcia nagromadzonych na ich powierzchni wytrąconych związków chemicznych oraz mikroorganizmów. Czyszczenie przeprowadza się przy pomocy specjalnej jednostki myjącej. Stacje RO są wyposażone w przyłącza do szybkiego i prostego podłączenia jednostki czyszczącej membrany.

    Jakość wody

    Stacje RO produkują wodę zwykle o przewodności poniżej 15 μS/cm. Jeżeli dwie stacje są podłączone szeregowo tak, aby druga służyła do dalszego oczyszczania wody uzdatnionej przez pierwszą, przewodność końcowa wody może być zredukowana do poziomu poniżej 2 μS/cm. Taki układ jest dostarczany jako zintegrowany i powszechnie znany  jako dwupasowa odwrócona osmoza (DPRO). Jeżeli wymagana jest dostawa wody ultraczystej o przewodności na poziomie 0,06 μS/cm, stosuje się dalsze uzdatnianie wody. W tym celu wykorzystuje się stacje ze złożem mieszanym bądź stacje elektrodejonizacji wody (EDI).

    GALERIA ZDJĘĆ

    Optymalne rozwiązanie
    RO B1 – wydajność do 2,4 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali nierdzewnej. Jedna membrana 4” w każdej obudowie.
    CU:RO – wydajność do 2 m³/h Kompaktowy system RO z kompletnym uzdatnianiem wstępnym ze stacją zmiękczania i filtrem wstępnym zamontowanymi na wspólnej ramie. Urządzenie typu Plug & Play.
    RO B2 – wydajność do 8 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali nierdzewnej. Dwie membrany 4” w każdej obudowie.
    RO C4 – wydajność do 60 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali pokrytej polietylenem. Cztery membrany 8” w każdej obudowie.
    RO C3 – wydajność do 45 m³/h Obudowy ciśnieniowe ze stali pokrytej polietylenem. Trzy membrany 8” w każdej obudowie.
    Optymalne rozwiązanie

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 5(109)/2017

    Reklama
    C1 - Medos oferta pracy 01.09-31.10 Joanna Knopp