• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wydanie nr: 2(148)/2024

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  2 miesiące temu  16.05.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 2 z 2

  Niezawodność maszyny przekłada się na niezawodność procesu 

  Kolejnym decydującym czynnikiem przemawiającym za drugim systemem VACUDEST były niższe koszty operacyjne ze względu na niski poziom wymaganego czyszczenia chemicznego. Twarde formanty w wodzie i inne zanieczyszczenia mogą zatykać wiązki wymiennika ciepła i prowadzić do zwiększonego zużycia energii, efektywność systemu jest wówczas zmniejszona. Ponadto wzrastają koszty konserwacji i czyszczenia. Problem ten znany jest również z własnego gospodarstwa domowego, jak chociażby w przypadku czajnika. 
  W przypadku parowników próżniowych ryzyko powstawania osadów jest jednak wielokrotnie wyższe. Dlatego też firma H2O GmbH opracowała sprawdzoną technologię Activepowerclean. Wykorzystuje ona małe ceramiczne kule do ciągłego czyszczenia wymienników ciepła. Naturalna cyrkulacja wody procesowej w wymienniku ciepła obiega kulki ceramiczne i redukuje powstawanie osadów na wewnętrznej powierzchni wymiennika ciepła. Zapobiega się konsekwencjom powstawania osadów, takim jak wysokie koszty operacyjne czyszczenia chemicznego i mechanicznego z powodu zatkania rur. Dewiza brzmi: zapobieganie powstawaniu osadów zamiast ich usuwania! Możliwość pracy urządzenia przy wysokich współczynnikach koncentracji jest również kluczowym czynnikiem wpływającym na jego doskonałą rentowność.

  W zakładzie w Leibnitz firma Umdasch zdecydowała się już na drugi VACUDEST firmy H2O GmbH. W ramach ścisłej współpracy obu przedsiębiorstw projekt został sprawnie zrealizowany, a na produkcji w Leibnitz przeprowadzono bezproblemowy rozruch. 
  Projekt został zakończony z pełną satysfakcją dla wszystkich zaangażowanych stron i w ten sposób wyznaczono kierunek dalszej długotrwałej i udanej współpracy. 

  Profil firmy

  Pod dachem Umdasch Group, z siedzibą w Amstetten, znajdują się trzy spółki zależne z licznymi lokalizacjami na całym świecie: Doka, Umdasch Group Ventures i Umdasch The Store Makers.
  Umdasch The Store Makers Leibnitz GmbH oferuje całościowe rozwiązania w zakresie wyposażenia sklepów dla klientów z branży handlu detalicznego artykułami spożywczymi i niespożywczymi i towarzyszy im od planowania do produkcji i realizacji wyposażenia. Podczas tego procesu powstają najróżniejsze ścieki przemysłowe.

  • Lokalizacja VACUDEST: Leibnitz, Austria
  • Sektor: handel detaliczny artykułami spożywczymi i nieżywnościowymi
  • Powstające ścieki przemysłowe: woda do płukania z obróbki wstępnej lakieru

  H2O Polska Sp. z o.o.
  www.h2o-de.com/pl
  marcin.dymek@h2o-de.com

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...