Szukaj

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wydanie nr: 1(123)/2020

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  3 miesiące temu  26.02.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 4

  Gospodarka odpadami poprodukcyjnymi w nowym informatycznym systemie BDO

  Eksploatacja instalacji chemicznej obróbki powierzchniowej wiąże się nieodłącznie z koniecznością wypełniania różnego rodzaju obowiązków środowiskowych. Jednym z kluczowych aspektów oddziaływania na środowisko naturalne jest wytwarzanie odpadów, które niezależnie od klasyfikacji jako niebezpieczne czy inne niż niebezpieczne, wymagają dalszego zagospodarowania. Zmiany w przepisach prawnych, jakie przyniósł 2020 rok, stanowią duże wyzwanie dla prowadzących procesy obróbcze, a skutkiem tych zmian przy braku wcześniejszego przygotowania zakładu może być całkowity brak możliwości przekazania wytworzonych odpadów oraz wysokie kary finansowe.

  Najważniejszą ze zmian, jaka weszła w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku, jest zmiana sposobu ewidencjonowania odpadów i przeniesienie całości dokumentacji ewidencyjnej do systemu BDO dostępnego tylko i wyłącznie on-line pod adresem: www.bdo.mos.gov.pl.
  Miejsce dotychczasowych papierowych dokumentów stosowanych do przekazania odpadów (KPO – karta przekazania odpadu) oraz ewidencjonowania odpadów (KEO – karta ewidencji odpadów) zajęły dokumenty wystawiane w systemie elektronicznym. W praktyce oznacza to, że podmiot, który na dzień 1 stycznia 2020 roku nie posiada dostępu do bazy BDO, nie będzie w stanie przekazać wytworzonego odpadu odbiorcy. Możliwość skorzystania z bazy wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji w systemie, założenia konta i nadania indywidualnego numeru rejestrowego przez właściwy ze względu na siedzibę firmy urząd marszałkowski.

  Rejestracja w systemie BDO

  Temat obsługi i...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony