Szukaj

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wydanie nr: 1(123)/2020

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  3 miesiące temu  26.02.2020, ~ Administrator   

  Wykres. 1. Porównanie kosztów dla różnych metod utylizacji LZO.

  Wykres. 1. Porównanie kosztów dla różnych metod utylizacji LZO.

  Strona 1 z 3

  Zastosowanie przemysłowe Kompaktowych Bioreaktorów Trójfazowych (KBT) jako skutecznej i ekonomicznie atrakcyjnej technologii w walce o czyste powietrze

  Zanieczyszczenie powietrza jest kluczowym problemem współczesnego świata. Coraz większa świadomość społeczeństwa oraz stale wzrastające obostrzenia prawne zwiększają zapotrzebowanie rynku na ekologiczne, innowacyjne oraz skuteczne metody eliminacji zanieczyszczeń powietrza. Powszechnie występujące w okresach zimowych zjawisko smogu staje się coraz dotkliwszym problemem dla ludności. Emisja odorów stanowi aktualny i poważny problem zarówno w świetle ostatnich wydarzeń w kraju, dotyczących prac nad ustawą antyodorową, ale przede wszystkim ze względu na swoją uciążliwość. 

  Spośród ogromnej ilości zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery lotne związki organiczne (LZO) oraz odory reprezentują jedną z najważniejszych grup. Związki te są zarówno prekursorami fotochemicznej oksydacji, odpowiedzialnymi za powstawanie troposferycznego ozonu, a w konsekwencji smogu, ale także są to substancje o działaniu rakotwórczym. LZO występujące w powietrzu w znaczącym stopniu stanowią produkty uboczne wielu procesów przemysłowych zachodzących w zakładach przemysłu lakierniczego, drzewnego, chemicznego, farmaceutycznego, petrochemicznego i papierniczego, jak i w oczyszczalniach ścieków oraz zakładach gospodarki odpadami. Emisja przemysłowa tych substancji jest znacznie niższa niż tlenków azotu, lecz cechuje je wysoka toksyczność i reaktywność, co stanowi realne zagrożenie dla środowiska naturalnego i wszelkich istot żywych w nim żyjących – przede wszystkim ludzi.
  Wyróżniamy kilka metod...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Rys. 1a. Kompaktowy Bioreaktor Trójfazowy wdrożony do przemysłu branży automotive przez Ekoinwentyka sp. z o.o. (w ramach projektu POIR.01.01.01). Fot. Ekoinwentyka sp. z o.o.
  Rys. 1b. Bateria trzech Kompaktowych Bioreaktorów Trójfazowych wdrożonych do przemysłu lakierniczego przez Ekoinwentyka sp. z o.o. Fot. Ekoinwentyka sp. z o.o.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony