• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  ponad rok temu  24.08.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Technologia VACUDEST ZLD 300 to przyjazne dla środowiska i obniżające koszty oczyszczanie ścieków w procesach produkcyjnych.

  Technologia VACUDEST ZLD 300 to przyjazne dla środowiska i obniżające koszty oczyszczanie ścieków w procesach produkcyjnych.

  Strona 1 z 2

  VACUDEST ZLD 300 – nowa technologia oczyszczania ścieków przemysłowych bardziej przyjazna dla środowiska i obniżająca koszty

  Firma H2O nieustannie pracuje nad rozwojem swoich produktów i innowacyjnymi rozwiązaniami dla zrównoważonych procesów produkcyjnych. Jej wizją jest produkcja bez ścieków. Nowością w ofercie firmy jest technologia VACUDEST ZLD 300, dzięki której można znacząco poprawić wynik destylacji próżniowej. 

  Zrównoważony i ekonomiczny. Produkuj teraz bez ścieków

  Dzięki parownikom próżniowym VACUDEST klienci z ponad 50 krajów już teraz robią ważny krok w kierunku produkcji bez ścieków – redukują ilość wytwarzanych ścieków nawet o 95%, a koszty ich utylizacji spadają nawet o 70%. Z jednej strony obniża to koszty, a z drugiej stanowi istotny wkład w kształtowanie zrównoważonego środowiska. 
  Zawartość wody resztkowej w pozostałościach może jednak utrudniać ich całkowite usunięcie. Aby tego uniknąć, po oczyszczeniu ścieków przy pomocy nowych parowników próżniowych VACUDEST ZLD instaluje się postkoncentrator.
  Z powodu wysokich interakcji międzycząsteczkowych duże ilości energii są potrzebne do redukcji objętości na dalszym etapie produkcji. Ponadto ze względu na rozpuszczone w wodzie sole i zemulgowane oleje, ciśnienie pary podczas koncentracji ulega zmniejszeniu, co wiąże się ze wzrostem temperatury wrzenia. Kolejna trudność polega na coraz niższych współczynnikach wymiany ciepła, co oznacza, że do wymiany ciepła potrzebne są duże powierzchnie. Tutaj technologia VACUDEST ZLD oferuje rozwiązanie.

  Efektywny recykling energii. Zmniejszenie kosztów i ochrona środowiska

  Do wytworzenia wymaganej energii często potrzebne są technologie zużywające mnóstwo energii elektrycznej, które mogą podlegać surowym regulacjom prawnym. To właśnie w tym przypadku technologia VACUDEST ZLD jest pomocna.
  Dzięki efektywnemu recyklingowi energetycznemu wysokiej jakości energia jest wykorzystywana w drugim etapie odparowywania, aby osiągnąć redukcję zawartości wody resztkowej do 20%. Energooszczędny system pozwala użytkownikom na zaoszczędzenie do 85% kosztów operacyjnych (w porównaniu z konwencjonalnymi koncentratorami). Koncepcja ta umożliwia również ogromne oszczędności w kosztach utylizacji, a mianowicie nawet o kolejne 50%. 

  Często pozostałości zawierają również cenne surowce w postaci olejów lub rozpuszczonych soli, których ponowne wykorzystanie oferuje dodatkowy potencjał ekonomiczny. W takim przypadku odzyskany koncentrat może zostać sprzedany, na przykład w postaci paliw pomocniczych lub ponownie wykorzystany w produkcji własnej firmy.


  Postkoncentrator VACUDEST ZLD łączy w procesie produkcyjnym zrównoważony rozwój i efektywność ekonomiczną.


  Obniżenie kosztów eksploatacji i utylizacji do minimum przy jednoczesnej oszczędności cennych zasobów świeżej wody.

   

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...