• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Motoryzacja

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  10.06.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Globalny producent produktów dla przemysłu motoryzacyjnego, firma 3M, ogłosiła, że jej zrobotyzowany system naprawy lakieru Finesse-It został wyróżniony nagrodą 2022 RBR50 Robotic Innovation Award przez Robotics Business Review.

  Finesse-It wykorzystuje dane z zaawansowanego systemu wizyjnego do naprawy usterek lakierniczych w samochodach schodzących z linii montażowej. System naprawy lakieru został wyróżniony w kategorii „Wprowadzenie produktu”, w której nagradzane są nowe rozwiązania komercyjne mające potencjał, aby pozytywnie wpłynąć na rynki lub sektor robotyki.

  Nagrody RBR50 Robotics Innovation Awards są powszechnie uznawane za wiodący wskaźnik innowacyjności w robotyce.

  − Finesse-It Robotic Paint Repair System wypełnia wyjątkową lukę na rynku robotów − powiedziała redaktor RBR Briana Wessling. − Nie ma wielu robotów podobnych do tego systemu, a żaden nie jest tak precyzyjny jak system firmy 3M, mimo że prawie każdy samochód zjeżdżający z linii montażowej wymaga szlifowania i polerowania. Jest to jedna z najbardziej intensywnych operacji manualnych na linii montażowej, a system firmy 3M całkowicie automatyzuje ten proces.

  Według firmy, system jest skoncentrowany na autorskim oprogramowaniu, które usuwa usterki, zidentyfikowane przez zaawansowany system wizyjny, poprzez wskazanie robotom odpowiedniego procesu naprawczego, umożliwiającego im szlifowanie i polerowanie pojazdów przy użyciu produktów ściernych 3M.

  Uszkodzenia powłoki wierzchniej, które można w ten sposób naprawić obejmują wady lakieru, takie jak zabrudzenia, włókna, pęknięcia i zarysowania. Czasy cykli dla tego rodzaju napraw zależą od liczby robotów i narzędzi, rodzaju defektów oraz miejsca ich lokalizacji.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne