• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Motoryzacja

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  27.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  W Chinach zadebiutował lakier bazowy ColorBrite® Airspace Blue ReSource firmy BASF, certyfikowany przez REDcert², zgodny z podejściem opartym na równowadze biomasy. Jest to pierwszy przypadek wprowadzenia do Azji samochodowych powłok firmy BASF dla OEM z bilansem biomasy od czasu ich oficjalnej premiery w Europie w maju tego roku.

  Pierwsza partia lakieru bazowego ColorBrite® Airspace Blue ReSource została dostarczona do klienta w Chinach. Ten produkt bazowy umożliwia około 20% redukcję śladu węglowego produktu. Wartość oszczędności jest weryfikowana przez zewnętrznego konsultanta ds. zrównoważonego rozwoju. ColorBrite® ReSource, będący częścią wersji równoważącej biomasę w portfolio wodorozcieńczalnych lakierów bazowych BASF, zapewnia zmniejszenie śladu węglowego bez konieczności zmiany receptury i wydajności produktu.

  BASF otrzymał również certyfikat biomasy dla swojego zakładu produkującego żywice w Caojing, jak również dla zakładów produkujących farby w Minhang i Caojing. Dzięki tej certyfikacji BASF ma możliwość zapewnienia swoim klientom w Chinach kompleksowej oferty pod kątem bilansu biomasy rozwiązań w zakresie powłok samochodowych wykorzystujących materiały pochodzące z surowców odnawialnych.

  - Zastąpienie surowców kopalnych odnawialnymi materiałami dzięki podejściu BASF do zbalansowanej biomasy symbolizuje nasze zobowiązanie do pomocy klientom w osiągnięciu ich celów w zakresie emisji dwutlenku węgla przy zachowaniu tej samej wysokiej jakości i wydajności produktu. Podejście oparte na równowadze biomasy wzmacnia nasze zobowiązanie do bycia liderem w branży w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju i innowacji. Cieszymy się na współpracę z większą liczbą producentów OEM w Chinach, przyczyniając się wspólnie do efektywnego wykorzystania zasobów i neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości - powiedział Jack Zou, wiceprezes Automotive OEM Coatings Solutions Asia Pacific, BASF.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Ewe 1 2 miesiące temu Nie wiem czy tylko ja jestem sceptycznie nastawiony do takiej kolorystyki, typowo matowe wręcz dla mnie kolorowy. Brakuje w nich życia, czegoś co wyróżni ten samochód, takie to trochę martwe. Pozdrawiam https://stiservice.pl/... i życzę miłego dnia
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne