• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Motoryzacja

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  2 miesiące temu  27.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  W Chinach zadebiutował lakier bazowy ColorBrite® Airspace Blue ReSource firmy BASF, certyfikowany przez REDcert², zgodny z podejściem opartym na równowadze biomasy. Jest to pierwszy przypadek wprowadzenia do Azji samochodowych powłok firmy BASF dla OEM z bilansem biomasy od czasu ich oficjalnej premiery w Europie w maju tego roku.

  Pierwsza partia lakieru bazowego ColorBrite® Airspace Blue ReSource została dostarczona do klienta w Chinach. Ten produkt bazowy umożliwia około 20% redukcję śladu węglowego produktu. Wartość oszczędności jest weryfikowana przez zewnętrznego konsultanta ds. zrównoważonego rozwoju. ColorBrite® ReSource, będący częścią wersji równoważącej biomasę w portfolio wodorozcieńczalnych lakierów bazowych BASF, zapewnia zmniejszenie śladu węglowego bez konieczności zmiany receptury i wydajności produktu.

  BASF otrzymał również certyfikat biomasy dla swojego zakładu produkującego żywice w Caojing, jak również dla zakładów produkujących farby w Minhang i Caojing. Dzięki tej certyfikacji BASF ma możliwość zapewnienia swoim klientom w Chinach kompleksowej oferty pod kątem bilansu biomasy rozwiązań w zakresie powłok samochodowych wykorzystujących materiały pochodzące z surowców odnawialnych.

  - Zastąpienie surowców kopalnych odnawialnymi materiałami dzięki podejściu BASF do zbalansowanej biomasy symbolizuje nasze zobowiązanie do pomocy klientom w osiągnięciu ich celów w zakresie emisji dwutlenku węgla przy zachowaniu tej samej wysokiej jakości i wydajności produktu. Podejście oparte na równowadze biomasy wzmacnia nasze zobowiązanie do bycia liderem w branży w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju i innowacji. Cieszymy się na współpracę z większą liczbą producentów OEM w Chinach, przyczyniając się wspólnie do efektywnego wykorzystania zasobów i neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości - powiedział Jack Zou, wiceprezes Automotive OEM Coatings Solutions Asia Pacific, BASF.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...