• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Motoryzacja

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  Raport

  ponad rok temu  10.01.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Raport 2022 Global Automotive Color Popularity, który ukazał się już po raz 70. pokazuje, że neutralne kolory wciąż pozostają popularne.

  Axalta Coating Systems opublikowała swój 70. doroczny Global Automotive Color Popularity Report, który ujawnił trzy najlepsze kolory samochodowe 2022 roku: biały, czarny i szary. Po raz pierwszy opublikowano go w 1953 roku.

  − Dzisiejsze pojazdy są bardziej żywe niż kiedykolwiek − powiedział Robert Schnell, wiceprezes, Global Sales & Product Management, Axalta. − Na przykład, w porównaniu z białymi wariantami kolorystycznymi z lat 50. XX wieku, te białe są jaśniejsze i promienieją opalizującymi płatkami. Razem pojazdy w kolorze białym, czarnym, szarym i srebrnym stanowią 82% samochodów jeżdżących dziś po drogach.

  Globalnie, białe odcienie utrzymały przewagę (34% ogółem) z perłowymi bielami na poziomie 14% popularności i jednolitymi bielami na poziomie 20%. Następnie, głębokie kolory czarne stanowią łącznie 21% pojazdów na drogach, a po nich plasują się kolory szare na poziomie 19%. Stwierdzono występowanie kolorowych odmian niebieskiego (8%), czerwonego (5%) i zielonego (1%) o wysokiej intensywności barw i efektach mieniących się.

  Raport Axalta's Automotive Color Popularity, który został opublikowany po raz pierwszy w 1953 roku, oraz Axalta's Color Trend Report, są opracowywane przez globalnych ekspertów Axalta ds. kolorów i dają producentom oryginalnego wyposażenia (OEM) wgląd w preferencje konsumentów, pomagając im w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących kolorów samochodów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...