• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(113)/2018

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  19.06.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2

    Lakiernia „skrojona na miarę”

    O wyjątkowości projektu może świadczyć fakt, że jest to jedna z niewielu lakierni, które w strefie przygotowania powierzchni posiadają urządzenia zarówno do mechanicznej, jak i chemicznej obróbki. Umożliwia to kompleksowe przygotowanie podłoża do malowania.
    Do obróbki mechanicznej służy system strumieniowo-ścierny omiatania detali, charakteryzujący się bardzo niską emisją pyłów, wyposażony w wykonane z węglików spiekanych zaawansowane turbiny SupremeBlaster.
    Częścią linii jest również tunel do chemicznego przygotowania powierzchni, składający się ze stref natryskowych przygotowania detali przed malowaniem. Ta dodatkowa chemiczna warstwa ochronna, stosowana na detalach przed malowaniem, znacznie wydłuża trwałość paneli nawet podczas ich późniejszego wykorzystania w agresywnych środowiskach. Tak przygotowane detale przejeżdżają automatycznie do pieca suszącego. Dzięki swojej specyficznej konstrukcji może on służyć również do odgazowania elementów ocynkowanych.

    Po przygotowaniu powierzchniowym detale trafiają do gniazda malowania automatycznego. Proces nanoszenia farby odbywa się w kabinie z automatycznymi aplikacjami malowania proszkowego. System wyposażony jest w centrum kolorów i pozwala na zmianę odcienia farby w czasie poniżej 10 minut. W jednym momencie aplikacja pozwala na malowanie od 6 do 10 paneli.
    Pokryte detale trafiają do pieca wypalającego, w którym następuje polimeryzacja farby proszkowej. Piec wypalający umożliwia polimeryzowanie powłok nawet bardzo długich detali – o długości do 10 m i wysokości 2,5 m. Ponadto linia została dodatkowo wyposażona w kabinę manualną do malowania krótkich serii, bram i innych elementów o niestandardowych gabarytach.

    Imponująca wydajność

    Optymalne dopasowanie parametrów linii oraz przeszkolenie pracowników pozwoliły osiągnąć imponujące efekty – w ciągu doby lakiernia jest w stanie pomalować panele ogrodzeniowe o łącznej powierzchni ponad 20 000 m2! Po zainstalowaniu nowej linii znacznie wzrosły więc zdolności produkcyjne Siatpolu. Poprawiła się także jakość paneli ogrodzeniowych produkowanych przez firmę, co potwierdziły badania zrealizowane przez Instytut Farb i Lakierów w Gliwicach.

    Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zaproponowanym przez Eco-Line Siatpol jest dziś bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o szybkość malowania oraz jakość wykończenia uzyskanego na panelach ogrodzeniowych. Jednocześnie układ lakierni jest na tyle elastyczny, a jej wydajność na tyle duża, że firma może wspomagać innych producentów z regionu, wykonując dla nich malowanie nawet elementów o niestandardowych gabarytach. Czy warto inwestować w nowe technologie i rozwój firmy, powierzając rozbudowę zakładu zaufanemu partnerowi? 
    Przykład Siatpolu pokazuje, że zdecydowanie tak!             

    Eco-Line
    www.ecoline.com.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Kabina z automatycznymi aplikacjami malowania proszkowego.
    Detale po wyjściu z tunelu przygotowania powierzchni.
    Widok na lakiernię.
    Dzięki nowej linii lakierniczej zdolności produkcyjne firmy w zakresie malowania wzrosły kilkunastokrotnie.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(113)/2018

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne