Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(113)/2018

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Przegląd inwestycji

  12 miesięcy temu  19.06.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Nowa lakiernia Eco-Line znacznie przyspieszyła produkcję w firmie Siatpol

  Rynek bram i ogrodzeń stanowi dzisiaj ponad 4% polskiego rynku budowlanego. Nic więc dziwnego, że konkurencja na nim jest bardzo duża. Z jednej strony są lokalni producenci, z drugiej, zagraniczne firmy rozbudowujące swoje sieci dystrybucji w Polsce. Jak rozwijać markę na tak trudnym rynku? Firma Siatpol postawiła na zwiększenie wydajności i podniesienie jakości, budując nową lakiernię przy wsparciu Eco-Line. Pozytywne efekty tej inwestycji widoczne są już po kilku miesiącach.

  Może się wydawać, że proszkowe malowanie ogrodzeń to mało skomplikowany proces. W rzeczywistości jednak wcale tak nie jest. Najważniejsze aspekty związane z lakierowaniem ogrodzeń i wyzwania z nimi związane są następujące:

  • Niskie wypełnienie, czyli stosunek powierzchni malowanego detalu (głównie paneli siatki ogrodzeniowej) do rozmiaru samego detalu – wyzwanie w zakresie optymalizacji wydajności linii oraz ustawienia parametrów samego malowania tak, aby zminimalizować straty farby i emisję pyłów do środowiska.
  • Bardzo wysokie wymagania jakościowe stawiane powłoce. Ogrodzenia są montowane na zewnątrz, w środowiskach wysoce korozyjnych, dlatego zarówno przygotowanie powierzchni, jak i sam proces lakierniczy muszą być powtarzalne oraz oparte na najlepszych możliwych standardach, aby trwałość paneli była jak najdłuższa.
  • Zmieniające się trendy konsumenckie i zróżnicowane zamówienia indywidualne, wymagające elastyczności i szybkiej adaptacji – linia lakiernicza musi być dostosowana do malowania detali o różnych gabarytach oraz zapewniać możliwość szybkiej zmiany koloru farby.

  Nowoczesna lakiernia wzmocniła możliwości produkcyjne Siatpolu

  Jak z nowymi wyzwaniami Siatpolu poradziła sobie firma Eco-Line?
  Specjalizująca się w produkcji wyrobów z drutu firma Siatpol zaczynała na początku lat 80. XX wieku jako mała firma rodzinna. Jeszcze pięć lat temu świętowano w niej uruchomienie pierwszej własnej proszkowej lakierni ręcznej. Wtedy był to duży krok do przodu. Dzisiaj Siatpol posiada jedną z najnowocześniejszych w Polsce instalacji do malowania paneli ogrodzeniowych. W nowoczesnej, przestronnej hali o powierzchni 2200 m2 zamontowano wysoce zautomatyzowaną lakiernię do malowania proszkowego. Dzięki linii lakierniczej, zaprojektowanej przez Eco-Line, zdolności produkcyjne firmy w zakresie malowania wzrosły kilkunastokrotnie, a równocześnie znacznie polepszyła się jakość wykończeń. – Wiadomość szybko się rozeszła i inni przedsiębiorcy z regionu zgłaszają się dziś do nas, pytając o możliwość zlecenia nam malowania proszkowego – przyznaje Kazimierz Szcząchor, właściciel Siatpolu.
  Decyzja o rozbudowie podjęta została z okazji 35-lecia firmy. Udało się uzyskać na ten cel dofinansowanie ze środków europejskich. Projekt i realizację linii zarząd Siatpolu postanowił powierzyć firmie Eco-Line, która podjęła się zadania w oparciu o prace badawczo-rozwojowe swoich inżynierów. Za sprawą zastosowanych innowacyjnych rozwiązań oraz gruntownego przeszkoleniu pracowników Siatpolu, aby maksymalnie wykorzystali możliwości nowej instalacji, wydajność i jakość lakierowania wyraźnie się poprawiły.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Kabina z automatycznymi aplikacjami malowania proszkowego.
  Detale po wyjściu z tunelu przygotowania powierzchni.
  Widok na lakiernię.
  Dzięki nowej linii lakierniczej zdolności produkcyjne firmy w zakresie malowania wzrosły kilkunastokrotnie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony