• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(111)/2018
  Nowa kabina z systemem szybkiej zmiany koloru umożliwiła firmie Oberflächentechnik Löningen zwiększenie jakości powlekania oraz zredukowanie czasu zmiany koloru z 2 i pół godziny do 10 minut.

  Nowa kabina z systemem szybkiej zmiany koloru umożliwiła firmie Oberflächentechnik Löningen zwiększenie jakości powlekania oraz zredukowanie czasu zmiany koloru z 2 i pół godziny do 10 minut.

  Strona 1 z 2

  Malowanie proszkowe blach perforowanych

  Oberflächentechnik Löningen powleka blachy perforowane do samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych.

  Jesteśmy spółką-córką będącą w stu procentach własnością firmy Friedrich Graepel AG i powlekamy blachy perforowane – mówi Markus Pape, dyrektor zarządzający w Oberflächentechnik Löningen GmbH & Co. KG. 
  Blachy perforowane są stosowane między innymi jako osłony przeciw owadom w ciężarówkach lub kratki wentylacyjne w ciągnikach i maszynach budowlanych, a także jako obrotowe kosze chłodnicy w kombajnach.
  Do 2014 roku Friedrich Graepel AG zlecała usługę malowania proszkowego blach perforowanych lakierniom zewnętrznym. – Na krawędziach blach perforowanych znajduje się wiele drobnych zadziorów – dodaje M. Pape. – Malowanie proszkowe zadziorów oraz malowanie przestrzeni pomiędzy otworami perforowanymi, które to przestrzenie są niekiedy mniejsze od samych otworów, stawia wysokie wymagania wobec procesu, a my nie zawsze byliśmy zadowoleni z jakości wykonanej usługi malowania.

  Na początku było urządzenie używane 

  Z tego też powodu w 2014 roku przedsiębiorstwo Oberflächentechnik Löningen zainwestowało w używane urządzenie, które po kilku modyfikacjach wykonanych przez austriacką firmę IAS zostało dostosowane do własnych potrzeb. 
  Na początku w skład lakierni wchodził przenośnik Power&Free, stalowe wanny do wstępnej obróbki chemicznej na mokro wraz z powlekaniem KTL i kabiny proszkowe. Dodatkowym wyposażeniem była nowa suszarka KTL i nowy piec do wypalania proszku. 
  – Chcieliśmy zobaczyć, czy własna lakiernia się opłaca, zanim zainwestujemy w kompletnie nowe urządzenie – wyjaśnia Markus Pape. 
  Po procesie wykrawania otworów (sztancowania) na blachach perforowanych pozostaje duża ilość oleju po tłoczeniu, który usuwany jest przez natryskiwanie preparatem odtłuszczającym. Kolejne etapy obróbki wstępnej obejmują: odtłuszczanie zanurzeniowe, płukanie, bejcowanie, płukanie, konserwację, płukanie i ultrafiltrację. W razie potrzeby obrabiane elementy przechodzą kolejny etap – lakierowanie zanurzeniowe KTL. 
  – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego urządzenia, jednakże posiadana przez nas kabina proszkowa szybko okazała się słabym punktem w całym procesie powlekania – mówi M. Pape.
  Oberflächentechnik Löningen GmbH produkuje partie składające się z jednego produktu, a w posiadanym urządzeniu zmiana koloru trwała aż około 2 i pół godziny. 

  Nowa technologia malowania proszkowego

  GALERIA ZDJĘĆ

  Cechami szczególnymi zastosowanej technologii fazy gęstej jest bardzo miękka chmura proszkowa i bardzo dobre krycie w zagłębieniach. Umożliwiają one wysokiej jakości malowanie blach perforowanych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony