• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 4(120)/2019

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  23.08.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

    W nowym centrum proszkowym przygotowanie proszku, podawanie i dozowanie jest zintegrowane ze sobą. Możliwość pracy z dwoma kartonami farby rozsądnie zmniejsza czas wymiany opakowania. Dodatkowy zysk czasu na sam proces powlekania zwiększa produktywność.

    W nowym centrum proszkowym przygotowanie proszku, podawanie i dozowanie jest zintegrowane ze sobą. Możliwość pracy z dwoma kartonami farby rozsądnie zmniejsza czas wymiany opakowania. Dodatkowy zysk czasu na sam proces powlekania zwiększa produktywność.

    Strona 2 z 4

    Optymalne przygotowanie proszku jest podstawą

    Pompa inżektorowa jest często krytykowana ze względu na spadek wydajności po kilku tygodniach, który jest spowodowany wewnętrznym wytarciem zwężki Venturiego. Dostępne na rynku rozwiązania wykorzystujące pompy membranowe oferują lepszą wydajność w rozumieniu długoterminowym, jednak przy zdecydowanie bardziej skomplikowanej budowie. Należy pamiętać, że prosta konstrukcja inżektora pozwala na łatwy przegląd, który kiedy jest przeprowadzany regularnie, zapewnia dobre i powtarzalne wyniki powlekania.
    Zintegrowany System Proszkowy nie wykorzystuje ani pomp, ani inżektorów. Termin Smart Feeding Technology (SFT) oznacza sprytną technologię podawania proszku i składa się z kilku jednostek funkcjonalnych, które są odpowiedzialne za optymalne przygotowanie i przenoszenie proszku wewnątrz zintegrowanego systemu lakierniczego. Farba świeża oraz obiegowa są wprowadzane do szczelnego zbiornika za sprawą systemu „miękkiego” przepływu bez użycia energii kinetycznej. W zbiorniku znajduje się sito ultradźwiękowe oraz kilka czujników poziomu, dzięki czemu ilość proszku może być indywidualnie korygowana.

    Proszek jest napowietrzany w zbiorniku z dodatkową funkcją wibracji, która homogenizuje sfluidyzowany proszek, co zapewnia jednolite wymieszanie i minimalizację pęcherzyków powietrznych. Takie podejście skutkuje ujednoliceniem chmury proszkowej i dodatkowo ma pozytywny wpływ na równomierne rozłożenie materiału na lakierowanej powierzchni.

    Długoterminowa stabilność procesu oraz precyzyjne podawanie farby

    Kiedy w konwencjonalnych kuchniach farb powietrze fluidyzujące jest kierowane na zewnątrz układu, prowadzi to do strat w proszku oraz zwiększa zapylenie, jednak w IPS jest wykorzystywane do wytworzenia ciśnienia w zbiorniku. Krótko mówiąc, energia zostaje wykorzystana dwojako. Delikatne nadciśnienie powoduje, że nie trzeba już wytwarzać siły ssącej do transferu proszku, tak jak w inżektorze czy pompie.

    Proszek wydostaje się dołem zbiornika, gdzie jego ilość jest kontrolowana przez zawór dozujący. Na wyjściu zaworu dozującego proszek jest przyspieszany i dostarczany do pistoletów w mieszaninie powietrza. Poprzez rozdzielenie procesu podawania i dalszego transferu proszku znacznie więcej farby może być przeniesione na odległość 30 metrów z możliwą wydajnością do 400 gramów na minutę.
    Technologia SFT pracuje ekstremalnie precyzyjnie i daje długoterminową powtarzalność w odróżnieniu od inżektora. Zawór dozujący ma bardzo prostą budowę i potrzebuje znacznie mniej przeglądów niż pompy membranowe.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Usuwanie proszku z pojemnika odbywa się na jego dole i jest kontrolowane przez zawór dozujący (góra). Na wyjściu zaworu dozującego proszek jest przyspieszany i transferowany do pistoletów w mieszaninie powietrza. Poprzez rozłączenie procesu dozowania i podawania proszku do pistoletów, na minutę może być transportowane nawet 400 gramów farby na dystans 30 metrów (dół).
    Automatyczna zmiana koloru i łatwa obsługa poprzez ruchomy panel dotykowy zmniejsza ryzyko błędnych operacji, które szybko prowadzą do braków produkcyjnych i ponownego czyszczenia układu.
    W pełni zintegrowane sito ultrasoniczne pozwala osiągnąć przepustowość proszku na poziomie 85 ton w ciągu 8 miesięcy bez wymiany serwisowej. Proszek jest przenoszony na sito bez użycia energii kinetycznej, a sito jest czyszczone automatycznie i bezkontaktowo. Eliminuje to ryzyko jego mechanicznego uszkodzenia. takiego jak pęknięcia czy zmiany naprężenia.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(120)/2019

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne