• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  18.01.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Unikatowa technologia lakierowania proszkowego firmy ITS powstaje w sercu Europy

  Spełnienie wysokich wymagań klientów końcowych jest zawsze bardzo trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o sektor motoryzacyjny, w tym firmy, takie jak Volvo, Class i Caterpilar. Firma ITS, producent linii lakierniczych, zawsze bardzo intensywnie przygotowuje się do każdego takiego projektu. Szczególnie gdy wiąże się to z wdrożeniem kilku innowacyjnych elementów zgodnych z ideą Przemysłu 4.0, jak w przypadku wdrożenia automatycznej linii lakierniczej we wschodniej Słowacji.

  Wirtualna symulacja naszej technologii
  Wymagania Przemysłu 4.0 są bardzo specyficzne i nie jest łatwo zautomatyzować kompletną linię z wieloma innowacyjnymi detalami. Jednym z problemów była np. przepustowość i prędkość linii. Dlatego do każdego projektu stosujemy precyzyjną wirtualną symulację całej technologii, aby dopracować wszystkie szczegóły przed realizacją. Klasyczne metody obliczania przepustowości w arkuszu kalkulacyjnym lub układzie 2D nie dostarczają pełnej informacji o tym, czy przepustowość linii jest możliwa do osiągnięcia przy wymaganych wytycznych. 

  Wydajność linii była wyzwaniem
  Wymagane parametry dla wydajności linii wynoszącej 3 minuty/wózek we wszystkich trybach i 90 sekund/wózek przy malowaniu proszkowym były prawdziwym wyzwaniem. Linia została zaprojektowana jako układ kombinowany z 20-stopniowym fosforanowaniem cynkowym w wersji zanurzeniowej, a następnie KTL dla lakieru bazowego. W pełni automatyczny transfer z sekcji zanurzania na system przenośników Power & Free kieruje materiał dalej do pieca suszącego. Wystarczająca liczba stanowisk tworzy bufor przed specjalnym węzłem rozdzielającym wózki biegnące równolegle do sekcji zanurzania i na wózki biegnące kolejno przez sekcję linii do lakierowania. Tutaj możliwe jest osiągnięcie prędkości taktowania do 90 sek./wózek. 

  Kabina lakiernicza automatycznie pobiera receptury produktów z systemu SAP ERP
  Kabina do malowania SAMES KREMLIN wykonana z tworzywa sztucznego, przystosowana do szybkiej zmiany koloru, wyposażona jest podobnie jak reszta maszyny w pełni automatyczne pobieranie receptur produktów z systemu zarządzania SAP ERP. Aplikacja proszku odbywa się za pomocą dwóch dwuosiowych manipulatorów sterowanych częstotliwością oraz ośmiu pistoletów natryskowych Auto-Mach-jet. Do natrysku ręcznego służą dwa pistolety ręczne. Dzięki przetwornikom częstotliwości manipulatory umożliwiają bezstopniową regulację skoku i prędkości.
  Rozstawienie pistoletów natryskowych jest kontrolowane przez automatyczny system wykrywania wymiarów produktu, składający się z jednej pary czujników do wykrywania wysokości i dwóch par do wykrywania szerokości produktu. Enkoder jest połączony z przenośnikiem, co zapewnia dokładne położenie elementów przechodzących przez kabinę.

  Robot mobilny do transportu farb
  Dostarczanie farby do centrum proszkowego jest obsługiwane przez robota mobilnego, który bezobsługowo transportuje farbę z magazynu, dokonując jednocześnie precyzyjnego ważenia. Masa zużytej farby jest rejestrowana w systemie, przechowywana wraz ze zleceniem produkcyjnym do dalszych obliczeń i wyliczenia wydajności malowania. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
  Zgodnie z ideą Przemysłu 4.0

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne