Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(121)/2019

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  7 miesięcy temu  08.10.2019, ~ Administrator   

  Punkt programowania parametrów malowania.

  Punkt programowania parametrów malowania.

  Prototyp zautomatyzowanej malarskiej linii proszkowej w siedzibie Malow, której jednym z elementów jest robot przemysłowy

  Malow jest liderem wśród producentów mebli metalowych w Polsce i w Europie, sprzedającym w 70 procentach swoje wyroby głównie do krajów Unii Europejskiej, zachodnich, nadbałtyckich, w tym skandynawskich, krajów Europy Wschodniej – Rosji i Ukrainy. Efektem końcowym, do którego w swojej działalności dąży każda firma produkcyjna, jest maksymalizacja zysku. Zależy on w głównej mierze od wydajności pracy poszczególnych jej komórek organizacyjnych. Jedną z nich w wielu przedsiębiorstwach jest malarnia, w której operacje malowania są finalnymi w całym ciągu technologicznym.

  Zgodnie z duchem zmian inspirowanych czwartą rewolucją przemysłową – Industry 4.0, mając na uwadze między innymi konieczność w obecnych uwarunkowaniach wdrażania innowacji we wszystkich fazach produkcji, w firmie Malow postanowiono poczynić stosowne zmiany między innymi na malarni.
  Dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014–2020 Malow utworzył w swojej siedzibie Centrum Badawczo-Rozwojowe. Celem podjętych działań jest stworzenie prototypu zautomatyzowanej malarskiej linii proszkowej wykorzystywanej do badań powłok lakierniczych. Badania będą zaś ukierunkowane dla stworzenia innowacyjnych technologii o optymalnych parametrach pracy, zwiększających wydajność i polepszających jakość wytwarzanych wyrobów. Komponenty do budowy prototypu linii, w wyniku dwustopniowego postępowania przetargowego, dostarczyła firma Wagner. Przy jej udziale prowadzone też będą dalsze prace.
  W skład...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Robot podczas pracy.
  Panel programowania robota.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony