• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian
  Strona 2 z 3

  Innowacyjna kabina do malowania kluczem do oszczędności

  Najbardziej innowacyjnym elementem całego systemu jest kabina do malowania proszkowego, określana przez jej projektantów mianem „Diamentowej kabiny”. 
  Jej wyjątkowość polega na symetrycznym układzie poszczególnych elementów, który różni się znacznie od dotychczas stosowanych konwencjonalnych pionowych rozwiązań, np. typ „V” lub „C”. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów malowania w kabinie zastosowany został symetryczny rozkład aplikacji służących do nakładania farby proszkowej na malowaną powierzchnię.
  Kabina do malowania wyposażona jest w:

  • przeciwległe i samoczyszczące się ściany, 
  • podwójną jednostkę ssącą ułożoną w regularny sposób, tak aby stworzyć idealne warunki do nakładania farb proszkowych na profile w obszarze powlekania,
  • specjalny system ciśnieniowy, maksymalnie redukujący emisję pyłów do środowiska.

  Niewątpliwie ogromną zaletą „Diamentowej kabiny” jest stworzenie możliwości wyboru strony malowania profilu oraz malowanie jedynie tej strony, która jest wymagana. W tym celu w kabinie zastosowano cztery manipulatory wyposażone w cztery grupy pistoletów do malowania. 
  Ponadto przy wejściu do kabiny zamontowano specjalne czujniki optyczne wykrywające kontur malowanego elementu, co pozwala dokładnie sterować całym procesem malowania. Sam element porusza się jedynie wzdłuż przenośnika transportowego, a dzięki automatyzacji i odpowiedniemu rozmieszczeniu pistoletów, element malowany jest ze wszystkich stron, bez potrzeby jego obracania.

  Kabina pozwala również na odpowiednie dozowanie intensywności aplikowania farby, a także regulację odległości pistoletów od malowanego elementu. 
  Malowanie tylko z jednej strony profili, które mają być później wykorzystane do stosowania w połączeniu z drewnem, PCV lub innymi materiałami, pozwala na duże oszczędności używanej farby, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów związanych z malowaniem.
  Dzięki zastosowaniu w kabinie specjalnego systemu automatycznego czyszczenia zmiana kolorów malowania jest szybka, łatwa i przyjemna. Producenci profili mogą często i bezproblemowo dokonywać zmian kolorów farb oraz równie szybko zmieniać partie malowanych produktów (krótkie/długie), co znacznie poprawia efektywność produkcji.

  Produktywność ma znaczenie w szybkości realizacji zamówienia

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wysoka efektywność
  Malowanie proszkowe w pionie pozwala znacznie zwiększyć produktywność i skrócić czas realizacji zamówień.
  Nowoczesna pionowa lakiernia do proszkowego malowania profili aluminiowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...