• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(149)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  20 dni temu  04.06.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 2

  Na czym tak naprawdę może zyskać Twoje przedsiębiorstwo?

  Biznes to wyścig, a brak inwestycji w innowacje technologiczne i nowoczesne rozwiązania to częsta blokada, która uniemożliwia rozwój. Dlaczego? Wszystkiemu winne jest otoczenie, w jakim nasz biznes funkcjonuje. Postęp technologiczny, konkurencja lub coraz bardziej wymagający klienci. Trudno będzie w tym wyścigu nadążyć za zmianami, bez odpowiednich inwestycji w innowacje i ulepszenia. Jednym z pierwszych działań, jakie warto przemyśleć jest przeanalizowanie aktualnych procesów i ich optymalizacja. W niektórych zaś przypadkach najlepszym wyborem będzie całkowita wymiana starej technologii na nową.

  Na podstawie konkretnego przykładu przedstawione zostanie porównanie starej linii do malowania proszkowego z nową, konkretnie dopasowaną pod określone wymogi klienta. Nowa linia lakiernicza została zaprojektowana i wykonana przez firmę Ecoline, producenta personalizowanych lakierni proszkowych. W analizie zostaną omówione zastosowane technologie usprawniające proces malowania, czyniąc go bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Stara linia produkcyjna pracowała przez około 15 lat i została wymieniona w 2022 roku na nową. Linia została zaprojektowana do malowania dwóch rodzajów detali o stałej wysokości 1,5 m, ale o różnych szerokościach i długości.

  Najistotniejsze strefy procesu w linii z 2007 roku

  Pierwszym procesem jest odtłuszczanie detali (2,7 m). W przypadku wydajności 1 m/min przekłada się to na 2,7 min. Następnie, w procesie zostały uwzględnione dwa płukania po 0,9 m, czyli 54 sekundy. Kolejny...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wymiana starej linii na nową
  Wymiana starej linii na nową

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...