Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(109)/2017

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  27.11.2017, ~ Administrator   

  Instalacja Nordson w Secal Ltd. Na zdjęciu Andrew Simpox.

  Instalacja Nordson w Secal Ltd. Na zdjęciu Andrew Simpox.

  Strona 1 z 2

  Niezawodność produkcji dzięki technologii Nordson Dense-Phase

  Dla wielu producentów wydajne procesy w dalszym ciągu pozostają bardzo istotne – praca przy minimalnej ilości surowców, mniej wymaganych przeróbek i odpadów, wykorzystanie automatyzacji i ograniczenie czasów postoju i kosztów eksploatacji. W branży powlekania proszkowego szybka zmiana koloru, jakość gotowego produktu, niezawodność instalacji i koszty eksploatacji są kluczowymi czynnikami do prowadzenia opłacalnej działalności. 

  W 2015 roku firma Salop Powder Coating Ltd. w Wielkiej Brytanii rozpoczęła proces dywersyfikacji usług dla branży motoryzacyjnej, którą obsługiwała od 60 lat. Zdecydowano o zainwestowaniu w linię malowania proszkowego, aby pozyskać nowych klientów z nowych rynków i zmienić sposób prowadzenia firmy. Aby być konkurencyjnym na rynku istotne było zainwestowanie w technologię, która zapewniała kontrolę procesu, maksymalizowała czas sprawnego działania i wydajność aplikacji. 
  – Parametry techniczne kabiny Nordson ColorMax3 i kuchni proszkowej Spectrum HD Powder Feed Centre są dla nas dokładnie tym, co rozumiemy jako większa wydajność – wyjaśnia Christopher Greenough, dyrektor Salop. – Proces czyszczenia zbiornika proszku jest zautomatyzowany, nie wymaga dodatkowych zasobników, a wszystkie wewnętrzne powierzchnie są łatwo widoczne po zmianie koloru, dając dużą pewność uzyskiwanej jakości. Pod względem eksploatacji fakt, że wszystkie elementy sterownicze umieszczono na jednym prostym interfejsie dotykowym powoduje, że czas nauki obsługi przez operatora jest znacznie krótszy – mniej jest możliwości popełnienia błędu. Kluczowym elementem instalacji jest korzystająca z technologii fazy gęstej pompa Nordson HDLV, zapewniająca stałą wydajność proszku, samoczyszcząca i prawie niewymagająca konserwacji przy eksploatacji. 
  Andrew Emmerson z Salop wyjaśnia dodatkowo:  „Pompy pistoletu Nordson HDLV działają na naszej linii proszkowej 10 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu i od 2015 roku musieliśmy tylko przeprowadzić konserwację jednego zaworu zaciskowego w jednej z pomp HDLV”. – To ponad 4000 godzin eksploatacji bez konserwacji! – zapewnia Andrew Emmerson. – Wszyscy klienci, którzy trafili do nas, pozostają z nami na dłużej. Duża część zamówień to transakcje powtarzalne, które wpływają na naszą jakość i wydajność. Wiemy, że współpraca z Nordson przyczynia się do zwiększenia wydajności. Mamy również świadomość, że wydajność i jakość spowodują, że będziemy mieć więcej zleceń w przyszłości.

  Od ręcznego powlekania proszkowego do zautomatyzowanego systemu 

  Secal Ltd. w Telford, Wielka Brytania, świadczy usługi precyzyjnej obróbki blachy, które obejmują: CAD/CAM, cięcie laserowe CNC, wykrawanie i składanie CNC, kompletne instalacje spawalnicze, malowanie proszkowe; montaż ostateczny, składowanie, pakowanie i logistykę. Firma zatrudnia ponad 120 osób i eksploatuje obiekt o powierzchni ponad 3300 metrów kwadratowych. 
  – Nasz system malarski, obejmujący komorę szybkiej zmiany koloru Nordson ColorMax3, system zarządzania proszkiem Spectrum HD i automatyczne pistolety natryskowe Encore HD został zainstalowany w 2015 roku – mówi Andrew Simpox, inspektor instalacji malarskiej w Secal Ltd. – System sprawia, że poranne przekraczanie drzwi zakładu jest czystą przyjemnością i sprawia, że cały proces jest znacznie bardziej wydajny, pracownicy mają ułatwioną pracę, a wykończenie jest dużo wyższej jakości i bardziej jednorodne. 
  Ponadto dodaje: „Przeszliśmy z ręcznego powlekania proszkowego na zautomatyzowany system, który zapewnia dokładność na powlekanym produkcie nawet rzędu dziesiątych części mikrona. Zużywamy mniej proszku, zwiększyliśmy produktywność i dostarczamy klientom lepsze produkty. Oczywiście jednym z powodów, dzięki którym możemy to osiągnąć jest fakt, że roboty się nie męczą. Mogą bezproblemowo pracować po 12 godzin na zmianę!”.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Andrew Emmerson (Salop Powder Coating Ltd.) prezentuje pierwszy zawór zaciskowy pompy Nordson HD zainstalowany po powlekaniu przez ponad 4000 godzin.
  Karolina Szwugier (Secal Ltd.) z zaworem zaciskowym pompy Nordson HD – zbędna część zapasowa po 23 miesiącach produkcji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony