• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 3(125)/2020

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  30.06.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 2

    W stronę fabryk przyszłości

    Rozwiązania, które dzisiaj uznajemy za niezwykle innowacyjne, już niedługo staną się wymaganym minimum, a rozwinięte zostaną inteligentne zakłady przemysłowe. Tego typu fabryki opierać się mają na Internecie Rzeczy, czyli połączeniu sieciowym między poszczególnymi urządzeniami. Dzięki niemu możliwa będzie komunikacja pomiędzy kolejnymi maszynami na różnych etapach procesu i optymalizacja produkcji dokonywana na bieżąco. Oznacza to, że system, jakim jest linia lakiernicza, będzie posiadał możliwość samodzielnego dopasowania wykorzystanej energii lub zasobów do  zadania, które aktualnie wykonuje. Dodatkowo będzie generował dane, które zostaną przesłane do chmury, a po analizie wykorzystane do oceny wydajności procesu produkcji, wskazania jego słabych i mocnych stron czy oceny jakości aktualnie produkowanej partii produktów. Tego typu linia produkcyjna, nie dość, że samodzielnie myśląca, ma być możliwa do zarządzania z poziomu aplikacji komputerowej. Niestety, na zaistnienie tak zaawansowanych technologii w powszechnym użytku będziemy musieli jeszcze poczekać, ale już dziś widać wyraźnie, że to właśnie ścieżka, którą będzie podążać przemysł przyszłości.                     

    Automatyczne szczotkowanie profili aluminiowych 

    Rynek aluminium zawsze szuka nowych rozwiązań, zwiększających jakość estetyczną, a jednocześnie takich, które zapewnią większą trwałość przy produkcji profili aluminiowych. Ecoline odpowiada na tę potrzebę proponując nowy projekt: automatyczne szczotkowanie profili do zastosowania na liniach pionowych. 

    Maszyna przystosowana jest do załadunku poziomego na wysokości stołów załadowczych surowych profili i składa się z obszaru załadunku i przygotowania materiału, obszaru roboczego oraz strefy rozładowczej. Zajmuje średnio 60 mkw. powierzchni. Zaprojektowana została do przygotowania powierzchni pod malowanie za pomocą mikrorowków gwarantujących natychmiastowe osiągnięcie pozytywnych wyników, między innymi: 

    • większą skuteczność zabiegów myjących
    • zwiększoną przyczepność farby podczas aplikacji
    • eliminację niedoskonałości powierzchni wynikających z wytłaczania.

    Oprócz wymienionych zalet, opracowana maszyna może być integrowana na istniejących liniach wertykalnych, bez konieczności zatrzymywania produkcji, dokonywania zmian w bieżącej konfiguracji systemu ani zwiększania siły roboczej do jej działania.

    Ecoline
    www.ecoline.com.pl

    GALERIA ZDJĘĆ

    Firma Ecoline stworzyła na własne potrzeby spersonalizowaną malarnię proszkowa odpowiadającą wymogom Przemysłu 4.0, która służyć ma m.in. jako showroom. Można w niej przeprowadzić próbne malowanie, sprawdzić funkcjonalność proponowanych rozwiązań, wykonać różnego rodzaju testy oraz skonsultować możliwości i wydajność projektów.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...