Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(123)/2020

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  4 miesiące temu  26.02.2020, ~ Administrator   

  Link 51 – wiodący brytyjski dostawca rozwiązań do przechowywania oraz producent regałów paletowych.

  Link 51 – wiodący brytyjski dostawca rozwiązań do przechowywania oraz producent regałów paletowych.

  Strona 1 z 5

  Inwestycje przyjazne dla środowiska opłacają się – pod każdym względem

  Przejście z powlekania mokrego na proszkowe przy zastosowaniu technologii fazy gęstej poprawia wydajność operacyjną i jest bardziej przyjazne dla środowiska – twierdzą przedstawiciele firmy Link 51. Ten wiodący brytyjski dostawca rozwiązań do przechowywania, regałów paletowych i półek zainwestował w nowoczesną malarnię proszkową. 

  Firma Link 51 Brierley Hill w Anglii przez lata korzystała z lakierni ciekłej. Elektrostatyczny system lakierowania na mokro z rotacyjnymi dyszami zapewniał wysoką efektywność nakładania farby i jakość wykończenia, którą docenili klienci. Jednak malarnia miała już za sobą lata świetności i wymagała wielu godzin cotygodniowej konserwacji, przez co wzbudziła obawy dotyczące jej wpływu na środowisko. 
  – Odejście od farb mokrych i związanej z nimi emisji LZO oraz konieczności usuwania nadmiaru farby i osadu były dla nas po prostu właściwym i równocześnie przyjaznym dla środowiska posunięciem – mówi Christopher Walker, dyrektor operacyjny w Whittan Group. 
  Link 51 projektuje i produkuje pełną gamę rozwiązań do przechowywania i magazynowania, które pomagają użytkownikom poprawić środowisko ich pracy – od regałów paletowych dla magazynów, przez regały mobilne, szafki i wielopoziomowe systemy magazynowe dla szpitali, szkół, siłowni i wielu innych obiektów.
  W 1951 roku Joe Kinnear i jego syn Peter połączyli pomysłowo zaprojektowane stalowe kątowniki, dopasowali do nich płyty oraz mocowania i stworzyli wyjątkowo stabilny, a także wszechstronny, konfigurowalny system regałowy. Założyli wspólnie firmę pod nazwą The Handy Angle Company, która od 1966 roku działa pod marką Link 51. Dziś Link 51 jest częścią Whittan Storage Systems Ltd., jednego z największych wytwórców w Wielkiej Brytanii w branży stalowych produktów do przechowywania, który współpracuje z kilkoma wiodącymi firmami na rynku i przetwarza 1000 ton stali każdego tygodnia.
  Aby pozostać na najwyższym poziomie technologii powierzchniowej, linia Link 51 do produkcji regałów niedawno zaimplementowała specjalnie zaprojektowaną kabinę Nordson do malowania proszkowego, wyposażoną w zaawansowane systemy natrysku w fazie gęstej. – Charakter naszej produkcji jest taki, że pozwala nam obciążać linię dość mocno, z minimalnymi przerwami między zmianami produktów – powiedział Christopher Walker. – Stary system lakierowania ciekłego zapewniał całkiem wysoką wydajność aplikacji i efektywne wykorzystanie materiału. Jednak każdego dnia wracaliśmy do domów po pracy, pachnąc rozpuszczalnikiem, który unosił się w powietrzu. Chociaż wszystkie procedury czyszczenia i usuwania były ściśle przestrzegane, mamy wysoki poziom świadomości ekologicznej i nadszedł czas, aby zrobić właściwą rzecz – przejść na bardziej przyjazną dla środowiska metodę wykańczania powierzchni. 
  – W 2015 r. nasza siostrzana spółka Link Lockers zainstalowała nowy system natryskowy Nordson z pompami fazy gęstej i znacznie poprawiła zużycie proszku – wyjaśnia Tom Clayton, kierownik linii powlekania proszkowego i członek zespołu projektowego. – Było jasne, że musimy uciec od farb mokrych. 
  – Najpierw określiliśmy nasze cele i zgodziliśmy się, że jeśli ulepszymy system malowania, to musiałby on nie tylko przynieść korzyści środowiskowe, ale także poprawić naszą wydajność operacyjną i jakość wykończenia – wspomina Christopher Walker. 
  Po tym, jak Link 51 dołączył do Whittan Group w 2017 roku, przejście z farb ciekłych na proszkowe stało się priorytetowym zadaniem. Na początku 2018 roku Link 51 rozpoczął poszukiwania systemu malowania proszkowego dostosowanego do potrzeb produkcyjnych. – Przyzwyczailiśmy się do naszego systemu mokrego, gdzie nakładaliśmy 25 mikronów powłoki – przypomina Peter Charles, kierownik ds. inżynierii i konserwacji w Link 51, który w 2015 roku kierował wdrożeniem na linii Link Lockers technologii Nordson. – Jednym z problemów związanych z proszkiem była zdolność do konsekwentnego dopasowywania tej grubości, bez potrzeby codziennego dostrajania oraz do zmniejszenia ogólnie nakładanych grubości powłok, a także do zoptymalizowania kosztów operacyjnych. 
  Cele nowego systemu zostały ustawione na wysokim poziomie:

  • Produkty o wysokości 4 m z prędkością linii do 3,5 m/min
  • Wysoce wydajna aplikacja proszku
  • Spójna i jednorodna grubość 25 mikronów
  • W pełni automatyczne pokrycie narożników półek
  • Szybka zmiana koloru dla elastycznej produkcji
  • Czyste, przyjazne środowisku miejsce pracy.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wysokie obciążenie linii i wydajność nakładania zapewniają niezrównane wykorzystanie proszku i wydajność operacyjną.
  Czyste, przyjazne dla środowiska warunki pracy.
  Intuicyjne sterowanie upraszcza pracę operatora i zmianę koloru.
  Miękki strumień proszku z pistoletów natryskowych Encore HD zapewnia pełne pokrycie w narożnikach i zagłębieniach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony