• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 24.01.2022-24.01.2023 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  6 miesięcy temu  16.12.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 5

  Powlekanie proszkowe od podstaw

  Obserwując w malarni jak wygląda powlekanie elektrostatyczne farbami proszkowymi wydaje się, że raczej nie może tu zdarzyć się nic takiego, co zepsuje efekt końcowy. Proces wygląda nadzwyczaj prosto i ekologicznie. Jednak, jak to zwykle bywa, problem pojawia się w szczegółach, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę. Zazwyczaj, nie znając wielu uwarunkowań stosowanej technologii, uczymy się na własnych błędach i ponosimy ich konsekwencje. Ten tekst jest propozycją zmiany tego trendu poprzez zwrócenie uwagi na kilka dość częstych błędów aplikacji farb proszkowych i na sposoby uniknięcia czasem kosztownych pomyłek. 

  Problemy z powlekaniem

  Przyczyn pojawienia się problemów z jakością nakładanych powłok proszkowych jest sporo. Wśród nich możemy wymienić te najważniejsze:

  niewłaściwy dobór/jakość farby proszkowej, niewłaściwe/niedostateczne przygotowanie powierzchni przed powlekaniem, błędy popełnione podczas aplikacji farby proszkowej, błędy popełnione podczas termicznie wspomaganego sieciowania powłoki w piecu.

  Jeśli postępujemy zgodnie z ogólnymi zasadami opisującymi powlekanie farbami proszkowymi oraz dodatkowo zaznajomiliśmy się z instrukcjami stosowania dostarczonymi przez dostawcę materiałów powłokowych, to powinniśmy uniknąć większości niemiłych niespodzianek. Wśród wymienionych przyczyn niepowodzeń zdecydowanie największe pole do działania pozostawia nam sama aplikacja farby proszkowej. To ta operacja decyduje o efektywności zużycia materiałów powłokowych, generuje większość wad gotowych powłok,...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(134)/2021

  Reklama
  C1 - prenumerata