• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  8 dni temu  13.05.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Praca w lakierni proszkowej wydawać może się prostym, nieskomplikowanym technologicznie zajęciem. Nic bardziej mylnego – to miejsce, w którym można czasem z powodzeniem spełniać się jako detektyw: dociekać skąd nagle coś, co powinno wyglądać zgoła inaczej, owocuje samymi kłopotami. Nawet najlepszy produkt i najnowocześniejsza linia lakiernicza nie są w stanie wyeliminować całkowicie błędów, jakie, niestety, mogą pojawić się w procesie lakierowania. Lakiernicy z bogatym doświadczeniem dość szybko rozpoznają nie tylko wady, ale też ich możliwe przyczyny. I znów wiedza posiadana przez człowieka i możliwość jej wykorzystania ad hoc jest kluczowa w całym procesie.
  Liczba błędów w procesie lakierowania proszkowego jest ograniczona, błędy powtarzają się, mając często charakterystyczne przyczyny i podłoże. Przygotowaliśmy ten dokument właśnie z myślą o wsparciu mniej doświadczonych lakierników, menadżerów szkolących pracowników lakierni oraz dla uczestników szkoły malowania AkzoNobel. Wierzymy, że i w Państwa ręku znajdzie on dobry odbiór.
  Vademecum posiada walor nie tylko edukacyjny, ale również wspierający codzienną pracę, szkolenie nowych pracowników lakierni będzie o wiele łatwiejsze, pozwala utrwalić też posiadaną wiedzę, a także odświeżyć to, co nam czasem ulatuje. Vademecum zawiera również spis dobrych praktyk pracy w lakierni.
  Charakter kompendium pozwala na jego wycięcie i wykorzystywanie w dowolnej chwili. 

  ZASADY PRACY W LAKIERNI: Należy utrzymywać czystość na lakierni, aby uniknąć wtrąceń i innych wad lakierniczych. Należy pracować w odpowiednim stroju roboczym, obuwiu antystatycznym, aby nie doprowadzić do przeskoku ładunków elektrostatycznych, a co za tym idzie – wybuchu. Detale przeznaczone do malowania muszą być właściwie przygotowane przed malowaniem, aby przyczepność powłoki proszkowej była dostateczna. Sterownik oraz malowany detal muszą być właściwie uziemione, aby nie było problemów z uzyskaniem właściwej grubości powłoki na całym malowanym elemencie. Powietrze sprężone dostarczane do lakierni musi być właściwie odolejone i pozbawione wilgoci, aby nie powodowało wad na powłoce lakierniczej. W lakierni i sąsiadującej hali produkcyjnej nie należy stosować preparatów zawierających silikon, które powodują kratery na lakierze. Należy przestrzegać odpowiedniej temperatury i czasu polimeryzacji farby zgodnie z zaleceniami...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...