• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(133)/2021

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  18.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Wysoka jakość powłok proszkowych potwierdzona przez czołowego producenta okien 

  Rozmawiamy z Michałem Kwiatkowskim, kierownikiem lakierni Drutex SA, oraz Wiolettą Szwarc, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu firmy Eko-Color.

  – Firma Drutex jest jednym z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Od ponad pół roku posiadają Państwo własną lakiernię proszkową. Co skłoniło Państwa do zainwestowania w najnowocześniejszą w Europie lakiernię proszkową?

  Michał Kwiatkowski: – Od lat inwestujemy w najnowocześniejsze, dostępne na rynku maszyny i urządzenia do produkcji stolarki okienno-drzwiowej, więc, co oczywiste, kierowaliśmy się tymi kryteriami także przy budowie i wyposażaniu malarni. Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszymi rozwiązaniami aluminiowymi stale rozwijamy park maszynowy w celu maksymalnej optymalizacji procesu produkcji. Własna malarnia oznacza
  większą niezależność, a co za tym idzie, dużą elastyczność działania i szybkość reakcji. To również lepsza kontrola procesu produkcyjnego na jego każdym etapie. Jako producent odpowiadamy przecież za końcowy produkt, a dzięki własnej malarni jesteśmy w stanie monitorować kolejną z faz cyklu produkcyjnego. Wybór określonego modelu malarni nie był przypadkowy. Zawsze sięgamy po najlepsze na rynku rozwiązania. W tym przypadku istotna dla nas była szczególnie wydajność instalacji, optymalne zużycie energii i materiałów oraz krótki czas tzw. przezbrojenia. Co ważne, zrealizowana inwestycja zapewnia także maksymalne bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego.

  – Jak bardzo usprawniło to proces produkcyjny?

  M. K.: – Wyroby z aluminium wprowadziliśmy do naszej oferty ponad 20 lat temu. Malarnia stanowi więc niezwykle istotne ogniwo w uniezależnieniu własnej produkcji. Zredukowaliśmy czas realizacji zamówień, zwiększyliśmy liczbę dostępnych kolorów oraz zyskaliśmy większą elastyczność działania. Już dziś możemy stwierdzić, że nowa inwestycja całkowicie spełnia nasze i Klientów oczekiwania, przy czym doskonale wpisuje się w strategię rozwoju firmy. Jest jeszcze za wcześnie, by na większą skalę dokonywać górnolotnych ocen, ale z pewnością inwestycja we własną malarnię to był kolejny, naturalny etap naszego rozwoju, spójny z wdrażaną od lat strategią niezależności produkcyjnej.

  – Dostawcą farb proszkowych jest ich producent, firma Eco-Color, który tak jak Państwo ma siedzibę w Bytowie. Co przekonało Państwa do rozpoczęcia współpracy?

  M. K.: – Współpraca z firmą Eko-Color wydaje się być naturalna, nie tylko z uwagi na bliskość działania, co przekłada się na szybkość i elastyczność współpracy, ale przede wszystkim oferowane przez nią wysokiej jakości farby oraz bardzo dobry serwis. Bardzo poważnie podchodzimy do wyboru dostawców komponentów i wybieramy zawsze surowce spełniające określone kryteria, wyróżniające się świetną marką i jakością. Za to cenią nas przecież klienci. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość naszych okien i drzwi, co jest dla nas wartością nadrzędną. To w końcu produkty na lata. Istniejemy na rynku już ponad 35 lat. Dbamy o tradycję i zadowolenie klientów na każdym rynku. Produkty muszą więc spełniać wymagania klimatyczne z różnych stref, zarówno gorącego Meksyku czy zimnej Skandynawii. Tu nie ma miejsca na pomyłki.
  Wioletta Szwarc: – Firma Drutex jako czołowy producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie stale się rozwija, a jakość produktów jest niezmiennie na najwyższym poziomie. Tego oczekuje również od swojego dostawcy farb proszkowych. Jako eksperci w branży farb proszkowych jesteśmy świadomi, z jakimi dylematami w zakresie malowania proszkowego borykają się firmy na rynku. Nasza doświadczona kadra pracownicza pracuje nad coraz to nowszymi rozwiązaniami. Nawiązanie relacji biznesowych jest dla nas równie istotne jak obsługa okołosprzedażowa i pomoc w rozwiązywaniu nawet najmniejszych problemów, związanych z technologią malowania proszkowego, dlatego zapewniamy obsługę klienta w formacie 360°.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Tu nie ma miejsca na kompromisy
  Tu nie ma miejsca na kompromisy

  Komentarze (3)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Marek 3 ponad rok temu Prawda, jakość pierwszorzędna, nawet jak nie jest najtaniej to warto
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Lev-adas 2 ponad rok temu Potwierdzam
   oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ Gonzolak 1 ponad rok temu Firma sprawdziła się na maxa jako dostawca w tych trudnych czasach. Gratuluję i trzymajcie tak dalej:)
   oceń komentarz zgłoś do moderacji