• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  13.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  IGP-DURA®care – powłoki o własnościach antybakteryjnych

  Higiena i ochrona przeciwbakteryjna stały się obecnie kwestią priorytetową. Szczególnej uwagi w tym zakresie wymaga służba zdrowia, przemysł spożywczy czy wyposażenie sanitarne. IGP-DURA®care to innowacyjny produkt firmy IGP Pulvertechnik AG o szerokim działaniu antymikrobiologicznym, który gwarantuje efektywną ochronę powierzchni lakierowanych proszkowo.  

  Antymikrobiologiczne działanie srebra jest znane od wielu wieków. Logiczną konsekwencją jest więc wykorzystanie tych szczególnych własności również do ochrony powierzchni powlekanych farbami proszkowymi, aby uzyskać długotrwałą ochronę antymikrobiologiczną. Firmie SANITIZED AG, która współpracuje z IGP, udało się wyeliminować wzrost bakterii i grzybów na powłoce organicznej dzięki charakterystycznej kombinacji substancji czynnych z jonami srebra. Jako stały składnik materiału Sanitized® Silver zapobiega silnemu rozmnażaniu się drobnoustrojów pomiędzy cyklami czyszczenia oraz zapewnia niski poziom ich zalążków przez długi czas. Powierzchnie IGP-DURA®care są idealnym uzupełnieniem systematycznych czynności dezynfekcyjnych.
  Podstawą zapobiegania rozwojowi drobnoustrojów są trzy mechanizmy działania: blokada metabolizmu komórkowego, wstrzymanie oddychania komórek oraz zatrzymanie ich podziału. Te trzy mechanizmy zapobiegają rozwojowi niepożądanych mikroorganizmów na powierzchniach. Substancje czynne są aktywowane przez wilgoć (powietrze) i rozwijają swoje działanie antymikrobiologiczne. Istniejące bakterie są stale dezaktywowane za pomocą funkcji higienicznej Sanitized®. Dzięki temu powierzchnia pozostaje w czystości.

  IGP-DURA®care 32

  IGP-DURA®care 32 to odporna chemicznie farba proszkowa do zastosowań wewnętrznych o własnościach antybakteryjnych, która zapewnia stałą i efektywną ochronę przed wieloma bakteriami i grzybami, dzięki zastosowaniu substancji niedyfundujących. Przeprowadzone testy dermatologiczne wykazały pomyślne rezultaty. Dodatkowo, powłoki są przyjazne dla środowiska. Farby IGP-DURA®care 32 wykazują bardzo dobrą odporność na wiele rozcieńczonych kwasów i zasad oraz rozpuszczalników organicznych. Co więcej, własności antygraffiti/Easy2clean sprawiają, że zanieczyszczenia mogą być w łatwy sposób usuwane za pomocą standardowych środków czyszczących lub dezynfekujących. IGP-DURA®care 32 jest dostępna w wersji matowej lub satynowym połysku, również z efektem perłowym na bazie miki.

  IGP-DURA®care 68

  IGP-DURA®care 68 to niskotemperaturowa, poliestrowa farba proszkowa o dodatkowych własnościach antybakteryjnych zapewniających długotrwałą ochronę w szerokim zakresie działania. Ta wysoko reaktywna farba poliestrowa może być utwardzana w temperaturze od 150°C 
  (w zależności od stopnia połysku). IGP-DURA®care 68 jest dostępna jako gładka powłoka w wersji matowej, satynowej lub wysokim połysku, również z efektem perłowym na bazie miki.            

  Zastosowanie IGP-DURA®care

  • wyposażenie szpitali i narzędzia medyczne
  • klimatyzacja i chłodnictwo
  • urządzenia gospodarstwa domowego
  • wyposażenie sanitarne
  • meble łazienkowe i kabiny prysznicowe
  • bojlery
  • latarnie (IGP-DURA®care 68)

  IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.
  www.igp-powder.com/pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...