• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  miesiąc temu  07.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  IGP-RAPID® − ekologiczna, niskotemperaturowa alternatywa dla lakierowania ciekłego

  Malowanie proszkowe, które od dawna znajduje szerokie zastosowanie na powierzchniach metalowych, jest również możliwe w przypadku drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych. Udział aluminium w lekkich elementach konstrukcyjnych i meblach się zmniejsza. Coraz częściej elementy te wykonywane są z materiałów drewnopochodnych, takich jak MDF/HDF oraz z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym (GRP). Dotychczas efekty powlekania takich detali powłokami proszkowymi nie zawsze były zadowalające. Teraz dzięki IGP-RAPID®, ekologicznym niskotemperaturowym farbom proszkowym do malowania podłoży wrażliwych na wysokie temperatury, branża wkroczyła w nową erę. 

  Powierzchnie i kolory

  Przy tworzeniu mebli łazienkowych, kuchennych czy dziecięcych ogromne znaczenie ma swoboda projektowania i doboru kolorystyki. W ramach kolekcji IGP-RAPID® dostępne są farby proszkowe pozwalające na tworzenie powierzchni o różnym charakterze – od głębokiego matu do jedwabistego połysku (satyna) oraz wyrazistych i ciekawych drobnych struktur, po lakiery transparentne. W klasycznych barwach, w ciepłych i chłodnych odcieniach − paleta kolorów jest bardzo bogata. Istnieje również możliwość wyprodukowania kolorów specjalnych.
  Farbami IGP-RAPID® można jednorazowo powlekać elementy o skomplikowanych i złożonych kształtach, uzyskując bezspoinową powłokę całego detalu. Umożliwia to pokrywanie krawędzi i powierzchni w ramach jednego procesu. Zapewnia to nieograniczoną swobodę projektowania i pozwala sprostać wysokim wymaganiom estetycznym. 
  Powłokę proszkową IGP-RAPID® cechuje...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(147)/2024

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne