Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  23 dni temu  20.07.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Wzrost wydajności i redukcja kosztów w lakiernictwie proszkowym

  Zewnętrzne elementy samochodów i motocykli są przez długi czas narażone na ekstremalne obciążenia związane z wysoką temperaturą, zimnem, wilgocią, uderzeniami kamieni, solą, promieniowaniem UV i wieloma innymi. Jednocześnie prawie żadna inna branża nie stawia tak wysokich wymagań dotyczących wyglądu i jakości powierzchni jak producenci samochodów i motocykli. A ponadto te pięknie wyglądające części z blachy i tworzywa sztucznego często pod nieskazitelną powłoką zewnętrzną skrywają złożone kształty i formy. Po wielu latach ręcznego powlekania przedsiębiorstwo WELCO z Oberpfälz (Górny Palatynat), które zajmuje się wykańczaniem powierzchni, od 2016 roku stosuje innowacyjne połączenie technologii robotów i technologii fazy gęstej oraz dzieli się swoim doświadczeniem w tym zakresie. 

  Anodowanie, kataforeza lub lakierowanie proszkowe: od założenia firmy w 2006 roku. WELCO GmbH & Co. KG z miejscowości Bruck w Oberpfälz (Górny Palatynat) całkowicie skupiła swoją działalność na jakości wykańczanych powierzchni i posiada grono zadowolonych klientów, co ma znaczenie w branży samochodowej i motocyklowej. W szczególności ten rodzaj klientów ma wysokie wymagania – nie tylko co do jakości i wyglądu wykończonej powierzchni, ale także w odniesieniu do „miękkich czynników”, takich jak solidność dostaw, niezawodność, elastyczność i ekonomiczność.
  – Dla naszych klientów jesteśmy czymś więcej niż zwykłym wykonawcą – tak opisuje relacje z klientami Richard Nuber, dyrektor zarządzający w WELCO. – Systematycznie angażujemy się w planowanie produkcji już na samym początku, opracowujemy indywidualne rozwiązania, a następnie wdrażamy je. Przeważnie nie chodzi tak...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Technologia fazy gęstej w połączeniu z precyzją robotów
  Technologia fazy gęstej w połączeniu z precyzją robotów
  Technologia fazy gęstej w połączeniu z precyzją robotów

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(125)/2020

  do góry strony