• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  03.09.2021, ~ Administrator   

  Widok na malarnię proszkową w firmie Zamtechnika.

  Widok na malarnię proszkową w firmie Zamtechnika.

  Strona 4 z 4

  Historia spółki 
  Zamtechnika Spółka z o.o. prowadzi swoją działalność w Mielcu od końca lat siedemdziesiątych XX wieku, kiedy powstały dwa zakłady rzemieślnicze braci Wacława i Andrzeja Gładysków. Początki produkcji to wytwarzanie lusterek samochodowych i kluczy nasadowych. Jednak szybko przedsiębiorstwa zaczęły specjalizować się w produkcji akcesoriów meblowych. W 1994 roku zakłady zostały połączone w jedną spółkę cywilną pod nazwą Zakład Akcesoriów Meblowych. Rok później firma zmieniła siedzibę i przeniosła produkcję do jednego zakładu. Pozwoliło to na rozwój przedsiębiorstwa, sukcesywne zwiększanie produkcji i specjalizację w wytwarzaniu akcesoriów meblowych.

  W 2001 roku spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną pod nazwą ZAM Gładysek Spółka Jawna, przyjmując jako nowych wspólników dzieci założycieli.
  Nowe możliwości rozwoju pojawiły się w 2003 roku, kiedy spółka uzyskała pozwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK w Mielcu. Jeszcze w tym samym roku powstał nowy zakład zlokalizowany na terenie strefy, do którego spółka przeniosła swoją siedzibę.
  Udogodnienia związane z działalnością w SSE umożliwiły nowe inwestycje. W 2006 roku została zakończona budowa drugiej większej hali produkcyjnej i biurowca. W kolejnych latach zrealizowano wiele inwestycji usprawniających działalność – od stworzenia nowoczesnej narzędziowni, po zakup wielu zautomatyzowanych maszyn i linii produkcyjnych. Kolejnym etapem w historii była decyzja o podziale firmy. Począwszy od 2013 spółka ma trzech wspólników: Wacława i dwoje jego dzieci: Krzysztofa i Joannę, działa pod nazwą Zamtechnika Gładysek spółka jawna. W 2019 roku po przekształceniu w Spółkę z o.o. 100% udziałów firmy zostało sprzedane firmie UAB Joldija (kapitał litewski).

  Priorytetem spółki zawsze był i jest stały, innowacyjny rozwój. Chcąc skutecznie rywalizować na szybko zmieniającym się, konkurencyjnym rynku w roku 2015 wspólnicy powołali do zarządzania spółką prokurenta z bogatym doświadczeniem w kierowaniu ludźmi, w handlu i w finansach.
  Dzięki działaniom zarządu spółka osiągnęła bardzo wysoki poziom stabilizacji finansowej, co w znacznym stopniu poprawiło komfort działania na rynku oraz umożliwiło podejmowanie wyzwań poprzez obsługę korporacyjnych i bardzo wymagających klientów.

  Wieloletnia współpraca z wiodącymi na polskim rynku producentami mebli oraz wejście ze swoimi wyrobami na rynek zagraniczny to najważniejsze osiągnięcia przedsiębiorstwa.

  Aktualne zatrudnienie w spółce wynosi 50 osób. Jest to wysoko wykwalifikowany personel, który mocno identyfikuje się z firmą, co przekłada się na mocne zaangażowanie w osiąganie celów.

  Wojciech Ciura
  Romer 
  www.romer.com.pl      
     

  GALERIA ZDJĘĆ

  Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego.
  Wydajny system odzysku farby zapewnia cyklon.
  Kabina malarska wykonana jest z dielektrycznego PCV.
  Tunel przygotowania powierzchni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 11
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...