• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Przygotowanie Powierzchni

  4 miesiące temu  16.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Nowoczesne rozwiązanie WATER SPRAY

  Firma Wolmal od wielu lat działa w zakresie produkcji urządzeń lakierniczych, jak i kompletnych lakierni proszkowych. Produkty budowane są pod zamówienie. Wszystkie szczegóły i parametry linii lakierniczych są dostosowywane do potrzeb i możliwości przestrzennych oraz technologicznych klienta. Do priorytetów firmy należą: ekonomiczność, elastyczność i dopasowanie do najbardziej wymagającego klienta.

  Przedsiębiorstwo Wolmal oferuje szeroki wybór urządzeń i akcesoriów wykorzystywanych przy zaopatrzeniu lakierni proszkowych, m.in.: piece do polimeryzacji farby proszkowej, kabiny proszkowe, myjki natryskowe ręczne i automatyczne, a także wanny zanurzeniowe. Produkty te charakteryzują się wytrzymałością i niezawodnością, dzięki zastosowaniu najlepszej jakości komponentów.

  NOWA TECHNOLOGIA W PRZYGOTOWANIU POWIERZCHNI

  Firma mająca wieloletnie doświadczenie w lakierowaniu proszkowym niejednokrotnie analizowała problemy powłok lakierowanych proszkowo. Klienci borykają się z różnymi problemami dotyczącymi jakości uzyskanej powierzchni. Mając na uwadze, jak ważny jest etap przygotowania powierzchni elementów do lakierowania i aby osiągnąć zadowalające i dobre rezultaty w procesie mycia, wychodząc naprzeciw klientom stworzono projekt udoskonalający wannę zanurzeniową. Został on przygotowany przez kadrę konstrukcyjno-technologiczną firmy. Jest to WATER SPRAY SYSTEM.
  Projekt zakłada separację zanieczyszczeń powstałych na lustrze cieczy w wannie, a także dodatkowy proces natryskiwania elementów podczas wyciągania ich z kąpieli.
  Problem, jaki może pojawiać się podczas wyciągania z cieczy myjącej elementów, to osadzanie się powstałych zanieczyszczeń na ich powierzchni. W trakcie etapu mycia oleiste cząstki brudu czy pył odrywają się od powierzchni oczyszczanych detali, a następnie tworzą na powierzchni cieczy tłusty film. Gdy nie odseparujemy zanieczyszczeń z lustra cieczy, osadzą się one z powrotem na oczyszczanych detalach podczas ich wyciągania. Dlatego w projekcie WATER SPRAY SYSTEM znajduje się separator zanieczyszczeń, a także dysze natryskowe, które mają za zadanie dokładnie oczyścić detale z pozostałych cząstek, które mogły pozostać w cieczy myjącej.

  Wanna z WATER SPRAY SYSTEM może być wykorzystywana nie tylko do etapu mycia, ale także w etapie płukania, aby dokładnie spłukać chemię z powierzchni elementów przygotowywanych do dalszego procesu lakierowania.
  Projekt WATER SPRAY SYSTEM w wannie wyróżnia się od innych systemów dostępnych na rynku zastosowaniem dodatkowych dysz, które nadprogramowo oczyszczają element z zanieczyszczeń. System jednocześnie też pochłania z powierzchni cieczy zanieczyszczenia, filtrując je. Pozwala na efektywne oczyszczenie detalu bez względu na ilość i rodzaj zanieczyszczenia znajdującego się na powierzchni elementu.
  Nowoczesne rozwiązanie WATER SPRAY SYSTEM sprawdzi się w lakierniach borykających się z wadami powłok lakierniczych wynikających ze źle przygotowanej powierzchni. WATER SPRAY SYSTEM może być zastosowany w każdej wannie niezależnie od jej przeznaczenia, a także wielkości. Sprawia to, że nie ma żadnych ograniczeń, aby system ten mógł być zastosowany w każdej lakierni proszkowej. Odpowiednie przygotowanie powierzchni detali do lakierowania pozwoli na zaoszczędzenie czasu i kosztów związanych z poprawkami.

  mgr inż. Adriana Wolniak
  Konstruktor-technolog w obszarze konstrukcji, eksploatacji maszyn 
  i systemów wytwórczych, WOLMAL

  GALERIA ZDJĘĆ

  SYSTEM DLA WANIEN ZANURZENIOWYCH
  SYSTEM DLA WANIEN ZANURZENIOWYCH
  SYSTEM DLA WANIEN ZANURZENIOWYCH
  SYSTEM DLA WANIEN ZANURZENIOWYCH
  SYSTEM DLA WANIEN ZANURZENIOWYCH
  SYSTEM DLA WANIEN ZANURZENIOWYCH

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...