• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Firma Sherwin-Williams ogłosiła, że jej gama produktów Powdura ECO do malowania proszkowego będzie formułowana z żywicami poliestrowymi składającymi się w 25% z plastiku pochodzącego z recyklingu poużytkowego (rPET) w celu zmniejszenia śladu węglowego.

  Zobowiązując się do zmniejszenia śladu środowiskowego, Sherwin-Williams sformalizował podejście do włączenia zrównoważonego rozwoju do swoich procesów innowacyjnych. Poprzez rozwój technologii, takich jak Powdura ECO, farb proszkowych pierwotnie wprowadzonych na rynek w 2020 roku, wykorzystujących materiał rPET pochodzący od wcześniejszych konsumentów, firma pomoże klientom w zmniejszeniu emisji CO2. Każde 45 kilogramów powłok Powdura ECO zawiera równowartość około 1600 450-gramowych plastikowych butelek.

  Farby proszkowe Powdura ECO są dostępne w pełnej gamie poliestrów i poliestrowych hybryd epoksydowych do różnych zastosowań, w tym do urządzeń, mebli biurowych, obudów elektronicznych, generatorów i ciężkiego sprzętu. Powłoki mogą być dostosowane do specyfikacji branży OEM.

  − Po udanym wprowadzeniu Powdura ECO w 2020 roku, chcieliśmy zbadać dodatkowe sposoby, aby uczynić linię tych farb proszkowych jeszcze bardziej zrównoważoną − stwierdziła Tabitha McLeish, globalna dyrektor marketingu działu General Industrial Coatings w Sherwin-Williams. − Zaprojektowane z myślą o gospodarce cyrkulacyjnej, farby Powdura ECO pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi, dając odpadom plastikowym drugie życie poprzez ponowne wykorzystanie ich jako podstawowego surowca w powłoce. Nie poszliśmy jednak na żadne kompromisy w zakresie wydajności i jakości produktów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...