• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  26.06.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 1 z 3

  Proszkowe powłoki antybakteryjne i o obniżonej absorpcji cieplnej – nie tylko estetyka, ale i ochrona

  W kręgach świata określanego jako technicznie zaawansowany, gdzie społeczeństwa są lepiej wyedukowane, rośnie społeczna odpowiedzialność, ekoodpowiedzialność i wymagania stawiane codziennym przedmiotom, małym i wielkim. Tym chętniej sięgamy po piękne przedmioty, im więcej poza samym pięknem one dają. Trwałość, funkcjonalność i jednocześnie piękno to cechy najbardziej pożądane. 

  Zaburzenie podstaw piramidy Maslowa – czyli poczucia bezpieczeństwa społeczeństw, przypomniało o tym, jak ważne jest dobre i zadaniowe projektowanie produktów: estetyka, zabezpieczanie, działania specjalne. Rolą projektantów czy architektów jest to, by tworzyć otoczenie przyjazne i bezpieczne dla, w miarę możliwości, najszerszej liczby obserwatorów. Human Centered Design – nowoczesne podejście inżynieryjno-projektowe – jest odpowiedzią na potrzeby ochrony człowieka i jego środowiska. Jako przykład mogą posłużyć farby proszkowe Interpon AM działające antymikrobowo czy Interpon Eternity, o obniżonej absporpcji cieplnej.

  Powłoki antymikrobowe

  Farby proszkowe Interpon znane są z wysokiej jakości uzyskiwanych dzięki nim powłok. Od lat z powodzeniem stosowane są do powierzchni, które wymagają długotrwałej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, przy zachowaniu estetycznego wykończenia. Nie inaczej jest w przypadku produktów z serii Interpon AM. Farby te posiadają ponadto atut, który w obecnych czasach nabiera jeszcze większego znaczenia – właściwości antymikrobowe*. Zastosowana w nich technologia BioCote®* na bazie aktywnych jonów srebra nie tylko zapobiega namnażaniu szkodliwych mikroorganizmów, lecz także skutecznie je eliminuje. Certyfikaty BioCote® potwierdzają redukcję do 99,99% drobnoustrojów znajdujących się na pomalowanej powierzchni. Co ważne, właściwości biobójcze utrzymują się przez cały okres trwania powłoki.

  – Produkty Interpon AM są przykładem naszych nieustannych wysiłków mających na celu opracowywanie światowej jakości produktów dla naszych klientów, a przy tym naszego zaangażowania w ciągłe doskonalenie i rozwój – mówi Mark Reekie, Industrial Powder Coatings AkzoNobel. 
  Produkty z tej linii znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ryzyko zakażenia jest szczególnie duże, a więc w środkach transportu publicznego, przedszkolach, szkołach, ośrodkach leczniczych i rehabilitacyjnych, szatniach, przebieralniach czy innych przestrzeniach wspólnych, w których codziennie przebywa dużo osób. Rekomendowane są także do sprzętów AGD, urządzeń samoobsługowych, jak automaty biletowe, suszarki do rąk, a także bankomaty. Jako przykład ich użycia może posłużyć klinika w Abu Zabi, gdzie farbami proszkowymi Interpon AM pokryto prawie 2,5 tys. klamek. Powstała też specjalna seria grzejników polskiego producenta armatury sanitarnej i grzewczej KFA, które dzięki zabezpieczeniu tymi farbami zwiększają komfort życia alergików i nie tylko. 
  Seria dodatkowo rozbudowana została o produkty do zastosowania architektonicznego Interpon D AM (w klasach 1 i 2 Qualicoat, we wszystkich stopniach połysku oraz różnych teksturach). Pozwala to na rozszerzenie zastosowania produktu specjalnego do urządzeń i wyposażenia znajdującego się na zewnątrz: ławek, poręczy, placów zabaw, siłowni itp. Wszystkie miejsca, w których dojść może do krzyżowego zakażenia poprzez dotyk, będą zabezpieczone.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Produkty do zadań specjalnych
  Produkty do zadań specjalnych
  Produkty do zadań specjalnych

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...