Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(124)/2020

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  miesiąc temu  15.04.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Liczą się jakość urządzeń, serwis i wsparcie techniczne

  Gema Switzerland GmbH od lat zajmuje czołowe miejsce wśród dostawców urządzeń do aplikacji farb proszkowych. Dynamiczny rozwój rynku polskiego to nowe wyzwania i możliwości także dla Gemy. Z roku na rok obserwować możemy coraz więcej powstających linii lakierniczych, na które kilka lat temu nie było zapotrzebowania, gdyż przy łatwym dostępie do pracowników koszty obniżenia pracy ludzkiej wydawały się mało istotne. O kosztach energii elektrycznej prawie nikt nie rozmawiał, była stabilnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W obecnej sytuacji wszyscy zmuszeni jesteśmy do zmiany naszego myślenia bo dziś, paradoksanie, drożej znaczy taniej...

  Rynek w Polsce się zmienił, widać wyraźnie nawiązanie do trendów europejskich w projektowaniu i użytkowaniu urządzeń do automatycznego malowania. Zmiany są dynamiczne, powszechne stały się problemy w zatrudnianiu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, co wymusza zainteresowanie automatyzacją procesu lakierowania. Kiedyś najważniejszym składnikiem w procesie decyzyjnym była cena zaproponowanego rozwiązania, inne czynniki schodziły na plan dalszy. Obecnie wielu inwestorów już wie, że pieniądze wydane na samą inwestycję to nie wszystko. Po zakupie ważna jest jakość dostarczonych urządzeń, serwis i wsparcie techniczne zapewnione przez dostawcę, możliwość nawiązania stałej współpracy przy konserwacji urządzeń i szkoleniach z obsługi. Bardzo istotne stają się rozwiązania pozwalające na poprawienie konkurencyjności przedsiębiorstwa, takie jak lepsza jakość uzyskanej powłoki lakierniczej czy obniżone koszty malowania. Inne oczekiwania powodują konieczność nowego podejścia do potrzeb polskich klientów. Z tego też powodu Gema Switzerland GmbH, działając razem z autoryzowanymi dystrybutorami EkoBHL i P.C. Systems, aktywnie włącza się we wsparcie swoich klientów od wczesnego rozeznania w możliwościach najnowszych linii lakierniczych, poprzez wizyty referencyjne i próby laboratoryjne, po kompleksowe rozwiązania „pod klucz”, aby jak najpełniej spełnić rosnące oczekiwania użytkowników. Prostych przedsięwzięć jest coraz mniej, projekty wymagają coraz większej wiedzy technicznej, którą jest w stanie zapewnić niewiele firm. Coraz istotniejsze jest zagwarantowanie właściwego wsparcia po sprzedaży, o czym świadczy stale rosnąca liczba podpisanych stałych umów serwisowych. Inwestorzy rozumieją, że lepiej wykonywać pewne działania serwisowe prewencyjnie i zlecić to wykwalifikowanym specjalistom, niż polegać na niedoświadczonej obsłudze własnej licząc na to, że w pośpiechu wykonywane podstawowe czynności eksploatacyjne nie spowodują zatrzymań linii i przestoju produkcji. Nie jest to nic nowego, w wielu krajach europejskich jest to standard, gdyż na dłuższą metę zlecenie obsługi serwisowej specjalistom po prostu się opłaca.
  Postęp techniczny jest widoczny także w technice lakierniczej i aby przybliżyć swoje nowości w 2020 roku Gema będzie prezentować swoje innowacyjne centra proszkowe OC06/07/08 najnowszej generacji także na imprezach targowych.

  Centra proszkowe

  Zainteresowanie nowymi centrami jest bardzo duże,  urządzenia te charakteryzują się uproszczoną obsługą istotną dla jakości (mniej błędów), skróceniem czasu potrzebnego na wymianę koloru, nawet dla mało doświadczonych pracowników oraz zmniejszeniem strat farby proszkowej podczas wymiany koloru, co razem znacząco obniża koszty malowania. Nowa rodzina centrów proszkowych obejmuje zarówno tradycyjne inżektory, inżektory zintegrowane z jednostkami sterującymi (rozwiązanie kompletnie innowacyjne!), jak i pompy fazy stałej AP01.1. Zainteresowanie pompami jest coraz większe, gdyż jest to rozwiązanie sprawdzone na rynku i udowodniło liczne korzyści dla użytkownika.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Dzięki doskonałej kontroli parametrów nowa pompa OptiSpray AP01 umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości, powtarzalnej powłoki malarskiej, zapewniając jednolity wydatek farby w całym okresie żywotności części eksploatacyjnych. Miękka chmura proszkowa umożliwia lepsze pokrycie skomplikowanych elementów.
  Nowa centralna jednostka sterująca CM40 zachwyca intuicyjnym interfejsem użytkownika i grafiką opartą na ikonach. Ponadto MagicControl stoi na czele kontroli procesów malowania proszkowego dzięki zaawansowanym rozwiązaniom automatycznym, unikalnym nowym funkcjom i doskonałej integracji z infrastrukturą produkcyjną.
  Gema Dynamic Contour Detection, czyli dynamiczne wykrywanie konturów, to wyrafinowana technologia będąca nowym rozwiązaniem w zautomatyzowanym malowaniu proszkowym. Rozwiązanie to wykrywa najbardziej skomplikowane obiekty geometryczne, dostosowując każdy pistolet elektrostatyczny do właściwej pozycji tak, aby pokryć skomplikowane detale.
  Centrum zarządzania proszkiem OptiCenter OC07 łączy najnowocześniejszą technologię pomp proszkowych OptiSpray z automatycznym pobieraniem świeżego proszku w celu szybkiej i czystej zmiany koloru. System jest podstawą do uzyskania stałych i powtarzalnych efektów powlekania farbą proszkową oraz znacznych oszczędności proszku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony