• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  15 dni temu  02.07.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Dzięki specjalnym farbom proszkowym dedykowanym elementom cynkowanym

  Cynkowanie i powlekanie komponentów w procesie duplex jest niezwykle energochłonne. W celu osiągnięcia większej przyjazności dla środowiska i znacznego zmniejszenia emisji CO₂, szwajcarski zakład galwanizacyjny przechodzi na szybko reagujący proszek poliestrowy.

  Galwanizernia Verzinkerei Wollerau była pierwszym zakładem w Szwajcarii z własną instalacją do malowania proszkowego i jako pierwsza zastosowała połączenie cynkowania ogniowego z malowaniem proszkowym w procesie duplex. Specjalizująca się w powłokach proszkowych firma KABE Farben towarzyszyła temu rozwojowi od samego początku. W 1996 r. obie firmy wspólnie rozpoczęły wstępną fazę testową w celu opracowania powłok proszkowych na podłoża, odgazowując − bardzo postępowe przedsięwzięcie w tamtym czasie. 
  Jakość oferowana przez proces duplex i fakt, że Verzinkerei Wollerau może spełnić wysokie wymagania klientów, znajduje odzwierciedlenie w wysokim odsetku zastosowań wynoszącym około 90 proc. W zakładzie do 70 proc. wyrobów jest cynkowanych i powlekanych na potrzeby budownictwa, a następnie meble, części pojazdów, pojazdy komunalne i zastosowania specjalne. Części o długości do 7 metrów mogą być przetwarzane w kąpieli cynkowej. Po ocynkowaniu są one pokrywane specjalną powłoką, która zapewnia wyjątkowo atrakcyjną i gładką powierzchnię.

  Metaliczny wygląd części stalowych pozostaje tak samo niepowtarzalny podczas cynkowania ogniowego, jak ich struktura powierzchni. W ostatnich latach ta rodzinna firma zwiększyła swój udział w działaniach ekologicznych, instalując panele solarne na dachach i system filtrów. Dzięki własnemu systemowi fotowoltaicznemu firma pokrywa już 60 proc. swojego zapotrzebowania na energię elektryczną. Ponadto, płuczka powietrza wylotowego, uruchomiona trzy lata temu, poprawia bilans ekologiczny. Oczyszcza ona do 63 000 metrów sześciennych powietrza na godzinę, które jest zanieczyszczone chemikaliami podczas obróbki wstępnej wymaganej do cynkowania.

  Poprawa śladu CO₂ 

  Jednak galwanizernia Verzinkerei Wollerau jest zaangażowana w zrównoważony rozwój nie tylko ze względu na swoją lokalizację. Również przy wyborze materiałów ważną rolę odgrywa poprawa emisji CO₂. KABE Farben wspiera obecnie firmę w konwersji całej gamy kolorów RAL, a także kolorów NCS i Pearl Metallic na system Polyflex PES-165-NT-GU. Galwanizernia spodziewa się, że zmiana ta zaowocuje skróceniem czasu wypalania i dalszymi oszczędnościami energii. Szybko reagujący proszek poliestrowy Polyflex PES-165-NTGU nadaje się do stosowania na zewnątrz i ma dobre właściwości odgazowujące. Tworzy jedwabiście błyszczące powierzchnie o atrakcyjnym rozlewie, doskonałej odporności na światło i warunki atmosferyczne oraz bardzo dobrej sile krycia. Dzięki wysokiej reaktywności proszek może być utwardzany w temperaturach do 160°C, a czas utwardzania wynosi 10 minut.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...