• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(111)/2018
  Wydajny monocyklon został połączony z odpowiednio dobranym filtrem za pomocą udoskonalonego systemu kanałów, tworząc koncepcję energooszczędności.

  Wydajny monocyklon został połączony z odpowiednio dobranym filtrem za pomocą udoskonalonego systemu kanałów, tworząc koncepcję energooszczędności.

  Monocyklon obniża zużycie energii oraz zużycie farby proszkowej

  Urządzeniem, które pochłania najwięcej energii w procesie lakierowania proszkowego, jest silnik filtra końcowego, aczkolwiek użycie cyklonu z udoskonaloną technologią przepływu powietrza pozwala zredukować zużycie energii oraz farby, prowadząc do oszczędności w kosztach produkcyjnych.

  Systemy do lakierowania proszkowego zużywają energię bezpośrednio w postaci elektrycznej (np. silnik wentylatora, napędy manipulatorów), ale także pośrednio w postaci sprężonego powietrza. Linie Wagnera są wyposażane w energooszczędne komponenty oraz funkcje, takie jak sterowanie aplikacją w przerwach oraz sterowanie wysokością (ilość załączanych aplikacji jest dostosowana do wysokości lakierowanego detalu). Wymienione opcje wyłączają manipulatory i pistolety w przerwach pomiędzy detalami, a włączają je ponownie, gdy detal znajduje się w pobliżu pistoletów proszkowych. Wynikające z tego oszczędności mogą wydawać się niewielkie na pierwszy rzut oka, jednak sumują się do znaczącej wartości w przeciągu roku.

  Zmniejszenie kosztów energii o 40 procent

  Największą ilość energii w procesie lakierowania proszkowego pochłania silnik wentylatora w filtrze końcowym. Z tego powodu firma Wagner rozwinęła koncepcję energooszczędnej grupy produktów EEP (Energy Efficiency Package) w postaci monocyklonu oraz filtra końcowego. System EEP składa się z monocyklonu, specjalnych kanałów odciągowych i dobranego filtra końcowego.
  W nowym rozwiązaniu zarówno opór przepływu powietrza oraz zużycie sprężonego powietrza zostały zmniejszone. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu udoskonalonego, opatentowanego systemu kanałów pomiędzy kabiną, a cyklonem oraz specjalnego kanału powietrznego wewnątrz cyklonu. Ponadto udało się zmniejszyć moc wentylatora przy jednoczesnym zachowaniu skuteczności odciągu. Wspomniane rozwiązania doprowadziły do zmniejszenia kosztów energii nawet o 40%.
  Co więcej, oprócz oszczędności, udało się również poprawić przepływ powietrza w cyklonie, co zwiększyło jego sprawność o 1-2%. Ten pozytywny „efekt uboczny” pomaga zaoszczędzić do 20% farby.   

  PUT WAGNER-SERVICE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony