• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  3 miesiące temu  09.03.2022, ~ Administrator   

  Fot. Art Gray

  Fot. Art Gray

  Fasada nowego salonu Tesli w Santa Monica (USA) na rogu Santa Monica Place i Third Street Promenade doskonale wpisuje się w tętniącą życiem główną arterię komunikacyjną. Elewacja składa się łącznie z 80 wygiętych paneli, które pomalowano w całości farbą proszkową firmy IGP Powder Coatings.

  Otwarta konstrukcja fasady nawiązuje do słynnej fali energii kinetycznej Nikoli Tesli powstającej w wyniku rozpadu elektronów podczas uwalniania energii. Uzyskanie tego wyjątkowego „elektrycznego” efektu wymagało połączenia sił architektów z pracowni Michael W. Folonis Architects oraz projektantów z firmy Arktura. Wysoce funkcjonalny system elewacji zewnętrznej pełni również rolę osłony przeciwsłonecznej.

  Dzięki ramionom przenikającym przez szkło niskożelazowe elewacja unosi się z gracją, swobodna i oderwana od istniejącej struktury budynku. Fasada składa się łącznie z 80 wygiętych paneli, które pomalowano w całości farbą proszkową IGP-HWFsuperior 5703A93122F10 «Arktura White» o podwyższonej odporności na czynniki atmosferyczne. W sumie zużyto około 220 kilogramów farby proszkowej.

  Do wszystkich elementów systemu wybrano powłokę proszkową IGP serii 57, aby na lata zabezpieczyć fasadę przed trudnymi warunkami środowiskowymi, w tym przed słońcem świecącym od strony wschodniej i południowej, a także przed działaniem soli morskiej. IGP-HWFsuperior wyróżnia się doskonałą stabilnością koloru oraz zwiększoną zdolnością do utrzymania połysku. Ta farba proszkowa stanowi idealne rozwiązanie przede wszystkim w przypadku obiektów i budynków narażonych na ekstremalne warunki klimatyczne lub gdy wymagany jest długi okres gwarancyjny.

  Nowy salon Tesli to przepiękna wizytówka firmy, która stanowi dynamiczny element pozytywnie wpływający na obraz Santa Monica. Zarówno jako przestrzeń, w której prezentowane są innowacyjne samochody, jak i pełen pasji obiekt architektoniczny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata