• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(130)/2021

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  20.04.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Dwie nowe linie lakiernicze zapewniają klientom kompleksowe i szybkie powlekanie na dowolne kolory z palety RAL 

  Firma MORAD od ponad 30 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą systemów aluminiowych i szklanych dla branży budowlanej. Niedawno uruchomiła dwie nowe linie lakiernicze – pionową i poziomą, dzięki którym będzie mogła poszerzyć gamę kolorystyczną swoich wyrobów oraz oferować usługi powlekania proszkowego klientom zewnętrznym.

  Do tej pory firma MORAD korzystała z usług zewnętrznych lakierni. Teraz sama będzie mogła świadczyć tego typu usługi – wszystko dzięki dwóm nowym liniom lakierniczym uruchomionym właśnie w zakładzie produkcyjnym przedsiębiorstwa w Tuchomiu koło Gdyni. Obie są w pełni automatyczne, wydajne i obsługiwane przez centrum podawania farby firmy WAGNER. Tym, co je różni, jest przeznaczenie: pierwsza z nich dedykowana jest malowaniu proszkowemu profili podwieszonych w pionie, a druga, konwencjonalna, pracuje  w poziomie.

  20 pistoletów w jednej kabinie
  Pionowa linia lakiernicza firmy SAT wyróżnia się jeszcze jedną istotną cechą – jest ultranowoczesna w każdym calu. Składają się na nią dwie odrębne kabiny lakiernicze wyposażone w 20 pistoletów każda. Kabiny mogą obsługiwać detale o wymiarach do 200 × 100 × 7200 mm i wadze do 50 kg – i to ze stałą, powtarzalną prędkością ponad 600 profili na godzinę. Przed powlekaniem każdy profil poddawany jest odtłuszczaniu, trawieniu kwaśnemu w roztworze fluorków i pasywacji tytanowej. 

  Sercem systemu jest nowoczesna kuchnia PXS firmy WAGNER integrująca w sobie zadania sterowania całym procesem powlekania. Mimo kompaktowych rozmiarów urządzenie oferuje rozbudowane funkcjonalności charakterystyczne dla nowoczesnych rozwiązań do podawania proszków, takie jak wysoka precyzja podawania, zamknięty obieg proszku, pomiar i archiwizacja danych o zużyciu farby, sito ultradźwiękowe, czujnik wagi oraz prosty w obsłudze ekran dotykowy zapewniający wgląd we wszystkie istotne dane systemowe. Dzięki możliwości szybkiej zmiany koloru kuchnia zapewnia dużą przepustowość systemu przy jednoczesnym pełnym dostosowaniu barwy poszczególnych profili do potrzeb klienta. Praktycznie wybór koloru ograniczony jest tylko zakresem palety RAL.

  Automatyzacja pod nadzorem operatora

  W przeciwieństwie do linii pionowej druga linia lakiernicza firmy AABO IDEAL składa się z jednej kabiny wyposażonej w 10 pistoletów automatycznych. Ich pracę można dodatkowo wspomóc wykorzystując trzy dodatkowe pistolety ręczne zlokalizowane przed i za kabiną. Mimo że klasyczna w swej konstrukcji, linia ma jedną zasadniczą zaletę: umożliwia powlekanie detali wykonanych z trzech różnych gatunków metali – aluminium, stali i stali ocynkowanej. Dzięki temu cechuje się wysoką uniwersalnością, umożliwiając firmie MORAD obsługę różnorodnych grup klientów. 
  Także i ten system sterowany jest za pomocą centrum podawania proszku PXS firmy WAGNER i wyposażony w układ do pasywacji – tyle że cyrkonowej. Podobnie jak linia pionowa, umożliwia powlekanie dużych detali o wymiarach 3000 × 500 × 2000 mm. Detale te transportowane są na przenośniku poruszającym się z prędkością 1,5 m/s.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nowe standardy jakości lakierowania
  Nowe standardy jakości lakierowania
  Nowe standardy jakości lakierowania
  Nowe standardy jakości lakierowania
  Nowe standardy jakości lakierowania
  Nowe standardy jakości lakierowania

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...