• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 4(120)/2019

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  20.08.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Sterowanie i podawanie proszku w jednym module

  W marcu tego roku miała miejsce premiera nowej generacji centrów proszkowych firmy Gema Switzerland, wśród których na szczególną uwagę zasługuje urządzenie OptiCenter All-in-One. Zastosowano w nim najnowsze jednostki sterujące pistoletów automatycznych ze zintegrowanym inżektorem. Dzięki wyeliminowaniu szafy sterowników nowe urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca, a kompaktowa konstrukcja pozwoliła na znaczne uproszczenie sterowania, obsługi i zmiany koloru.

  Na przestrzeni ostatnich lat rozwoju technologicznego w wielu dziedzinach obserwuje się tendencję do tworzenia wielofunkcyjnych, kompaktowych konstrukcji. W ten trend znakomicie wpisuje się nowatorski system sterowania pistoletem automatycznym OptiStar All-in-One®, w którym firma Gema połączyła sterowanie, elektrostatykę i transport proszku w jednym module. Inżektor umieszczony został bezpośrednio na jednostce sterującej, dzięki czemu wyeliminowano wszystkie zewnętrzne połączenia pneumatyczne. Ponieważ nie jest wymagana szafa sterowników, zajmowana przez urządzenie powierzchnia jest znacznie mniejsza w porównaniu z innymi modelami.

  Inżektor zintegrowany bezpośrednio z systemem sterowania

  Inżektory OptiFlow o unikalnej, jednolitej konstrukcji korpusu tworzą z elementami sterującymi jeden moduł osadzony bezpośrednio w zbiorniku proszkowym OptiSpeeder. Nowy inżektor charakteryzuje się stałym przepływem proszku w długim okresie czasu i tylko jedną częścią zużywalną, co zmniejsza koszty konserwacji i napraw. Wyposażony jest także w system Quick Relase umożliwiający odłączenie węża proszkowego za pomocą jednego przycisku.
  Efektem zintegrowania sterowania i transportu proszku jest najwyższa skuteczność czyszczenia i bardzo krótki czas reakcji na sygnał podawania farby. Przekłada się to na natychmiastową kontrolę chmury proszku, poprawiając jakość powłoki i zmniejszając zużycie farby. Suma tych cech sprawia, że nowy system jest szczególnie atrakcyjny dla zastosowań z precyzyjną kontrolą obecności detalu oraz  dla wyrafinowanych aplikacji wyposażonych w roboty.
  System monitorowania automatycznie wykrywa nieprawidłowości w przepływie proszku i zgłasza je do nadrzędnej jednostki kontrolnej. Przepływ jest stabilnie utrzymywany w zakresie nastaw, aby uzyskać optymalne wyniki powlekania. Sprawdzone we wcześniejszych konstrukcjach technologie PCC zapobiegające przeładowaniu i DVC dla dokładnych i powtarzalnych nastaw parametrów podawania proszku są oczywiście również częścią nowego systemu.
  Obsługa i monitorowanie OptiCenter, dostawa proszku oraz w pełni automatyczna zmiana koloru odbywają się za pomocą powiększonego w stosunku do poprzednich modeli 7-calowego ekranu dotykowego z systemem sterowania OptiControl. Nowy interfejs jest jeszcze bardziej przejrzysty i przyjazny dla użytkownika dzięki nowym ikonom. Procedura zmiany koloru prowadzi operatora przez poszczególne etapy za pomocą wizualizacji na ekranie. Uruchamiana jest poleceniem na panelu operacyjnym i przebiega automatycznie bez konieczności przełączania węży proszkowych lub elementów mechanicznych.

  GALERIA ZDJĘĆ

  trostatyka są umieszczone w najmniejszej możliwej przestrzeni.
  W nowym OptiCenter OC06 transport proszku, sterowanie i elek
  Inżektor OptiFlow zintegrowany w jednostce sterującej OptiStar All-in-One®.
  Jeszcze wyraźniejszy, bardziej przyjazny dla użytkownika i bardziej wydajny – moduł sterujący OptiControl zapewnia operatorowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo.
  OptiSpeeder oferuje doskonały wgląd i ergonomiczny dostęp.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(120)/2019

  Reklama
  C1 - prenumerata