• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  10.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Dwie dekady w branży lakierniczej 

  Niepewność jutra, zmniejszone przychody, niejednokrotnie też podejmowanie trudnych decyzji – to dziś codzienność wielu polskich przedsiębiorców. Jak z tej sytuacji wyjść obronną ręką? Receptą producenta lakierni Ecoline jest umiejętne połączenie solidności i najwyższej jakości usług ze zdolnością przystosowania się do szybko zachodzących zmian. 

  Firma założona ponad dwadzieścia lat temu przez Piotra Potockiego od samego początku wytrwale budowała swoją pozycję lidera branży lakierniczej. Jej zarządowi i pracownikom przyświeca wspólny cel: dostarczanie klientom rozwiązań, na których mogą polegać przez długie lata. Dzięki tej postawie przedsiębiorstwo mogło systematycznie rozrastać się, pozyskując nowych klientów i partnerów, poszerzając zakres swoich usług oraz ciągle je udoskonalając. 
  W trakcie swojego istnienia firma zmierzyła się z wieloma wyzwaniami, jednak ostatnie lata, czyli epidemia koronawirusa, jak i wojna w Ukrainie, diametralnie zmieniły postać rynku polskiego i zagranicznego, zarówno dla branży lakierniczej, jak i dla pokrewnych jej przemysłów.

  Stale o krok przed trendami

  Firma Ecoline może pochwalić się bogatym doświadczeniem i zasobami – dziś zatrudnia ponad dziewięćdziesięciu pracowników, ma na koncie ponad sto pięćdziesiąt zainstalowanych lakierni i ponad siedemset sprzedanych aplikacji. 

  Nie przestaje jednak szukać nowych i coraz lepszych rozwiązań. We własnym laboratorium badań i rozwoju, wyposażonym w lakiernię automatyczną i ręczną, prowadzi testy malowania proszkowego elementów metalowych o nietypowych kształtach. Firma jest także właścicielem czterech patentów:

  • patentu na piec do polimeryzacji i suszenia (2015),
  • patentu na wielozabiegową sekcję przygotowania powierzchni z nowoczesnym kolektorem odpływowym (2015), 
  • patentu na innowacyjną modułową kabinę lakierniczą (2016),
  • patentu na panel pieca do polimeryzacji i suszenia farby proszkowej o konstrukcji panelowej (2020). 

  Czas i środki poświęcone na rozwój i zdobywanie wiedzy pozwoliły Ecoline na stworzenie jedynej w swoim rodzaju usługi, czyli budowy personalizowanej lakierni. Firma oferuje swoim klientom budowę stacji lakierniczej dopasowanej do wymiarów pomieszczenia, którym dysponuje zleceniodawca. Przykłada także wagę do tego, aby lakiernia była nie tylko funkcjonalna, ale także możliwie zasobooszczędna. Dzięki temu nawet niewielkie przedsiębiorstwa mogą posiadać własne instalacje odpowiadające ich potrzebom i możliwościom. 

  Aby świadczyć swoim klientom jak najlepsze usługi Ecoline współpracuje z wiodącymi markami branży lakierniczej: EcoPolifix, Helios, Rembrandtin, wchodzącymi w skład grupy Kansai i nieustannie udoskonala swoją ofertę farb proszkowych. Dziś firma sprzedaje około 2500 ton farby proszkowej rocznie – w tym farby epoksydowe, poliestrowe oraz hybrydowe epoksydowo-poliestrowe, ale także produkty przygotowane na specjalne zamówienie klienta. W portfolio Ecoline klienci znajdą także farby proszkowe o specjalnym przeznaczeniu: antybakteryjne, antypoślizgowe, antykorozyjne i inne, dopasowane do potrzeb klienta. 
  Wyróżnia nas również krótki czas realizacji zamówień. W magazynie mamy stale dostępne 600 ton farb, dzięki czemu dostawy mogą być realizowane w 24 godziny. 
  Rozwój dla Ecoline oznacza nie tylko stałe edukowanie siebie, ale także innych. Od 2018 roku firma jest organizatorem konferencji branżowej pod nazwą Forum Nowoczesnych Technologii Malowania, będącego przestrzenią wymiany praktycznej wiedzy i najnowszych informacji z branży. Od 2019 roku w ofercie firmy znajdują się również praktyczne szkolenia lakierowania proszkowego dla klientów, w trakcie których mogą oni podnieść kompetencje swojej kadry. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy
  Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy
  Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy
  Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy
  Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy
  Najwyższa jakość usług receptą na trudne czasy

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...