• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Kataforeza

  Lakiernictwo Proszkowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  16.12.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Malowanie kataforetyczne, malowanie proszkowe, obróbka strumieniowo-ścierna w jednym miejscu

  Firma De Facto jest jednym z liderów polskiej branży w dziedzinie powłok ochronnych: malowania kataforetycznego i malowania proszkowego. W swojej ofercie posiada także proces obróbki strumieniowo-ściernej. 

  Co nas wyróżnia? Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu powłok ochronnych powierzchni metalowych w technologiach kataforezy i powłok elektrostatycznych. Stawiamy na ciągły rozwój i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Naszą mocną stroną jest proces planowania, logistyka i terminowość dostaw. Mamy możliwość realizacji wszystkich wymagań klienta. Ciągle doskonalimy nasze procesy. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, której kompetencje są ciągle podnoszone. Dbamy o środowisko naturalne. 

  Malowanie kataforetyczne 

  Stałym klientom, jak również tym, którzy zechcą z nami współpracować, zapewniamy świadczenie naszych usług na najwyższym światowym poziomie w zakresie pokrywania detali technologią kataforezy – zbudowaliśmy i uruchomiliśmy w 2019 roku w pełni zautomatyzowaną linię KTL, której gabaryt i parametry pozwolą zaspokoić najwyższe wymagania klientów wszystkich branż, a nam zwiększają możliwość przyjęcia większych wolumenów. Oznacza to, że jesteśmy otwarci na nawiązanie współpracy z potencjalnymi nowymi klientami. Na bazie wspólnie opracowanej koncepcji, wykonawcą była firma Tech-Mal oraz niemiecko-duńska firma Caldan, linię KTL ulokowano w nowym obiekcie firmy o powierzchni 4000 mkw. wraz z nowymi pomieszczeniami socjalnymi, biurowymi i laboratorium.

  W zakresie nakładania powłoki KTL oferujemy współpracę na dwóch niezależnych liniach:

  Linia KTL nr 1
  W pełni zautomatyzowana linia taktowa (rok budowy 2019).

  • długość: 96 mb
  • szerokość: 16 mb
  • wysokość: 8,5 mb

  Parametry wsadu do wanien:

  • długość: 3500 mm
  • szerokość: 900 mm
  • wysokość: 1800 mm

  Linia KTL nr 2
  W pełni zautomatyzowana linia taktowa (rok budowy 2007).

  • długość: 60 mb
  • szerokość: 11 mb
  • wysokość: 6,0 mb

  Parametry wsadu do wanien:

  • długość: 3000 mm
  • szerokość: 800 mm
  • wysokość: 1500 mm

  Instalacje do malowania kataforetycznego – to linie technologiczne składające się z: szeregu wanien przygotowania powierzchni – w tym aktywacji i fosforanowania cynkowego, wanny nakładania powłoki, wanien ultrafiltratu, wanien wody demi, wanny odmuchu powietrzem, pieca polimeryzacji, transportu podwieszonego. 

  Malowanie proszkowe 

  Lakiernia proszkowa naszej firmy to w pełni zautomatyzowana przemysłowa linia z siedmiostrefowym agregatem przygotowania powierzchni z konwersją cyrkonową oraz automatyczną kabiną Super Cube do nakładania powłoki proszkowej firmy Wagner z cyklonowym układem odzysku. Natryskowe procesy odtłuszczania wstępnego i zasadniczego z dodatkowym międzystrefowym płukaniem zapewniają skuteczne nałożenie konwersji cyrkonowej, która tworzy powłokę nanoceramiczną. Jej szczelność gwarantuje ochronę antykorozyjną, jak również ma wpływ na uzyskanie równomiernego pokrycia elektrostatyczną farbą proszkową. Konwersja cyrkonowa jest bardziej niż inne technologie przyjazna środowisku, gdyż nie zawiera fosforanów i jest wolna od lotnych składników organicznych, a także od toksycznych metali ciężkich. Wbudowana w linię kabina Super Cube pozwala na szybką zmianę kolorów, a cyklonowy układ odzysku minimalizuje straty farby proszkowej, jak również wpływa bardzo pozytywnie na jakość powłoki. Ostatnim procesem jest polimeryzacja w syfonowym piecu gazowym. Pełna automatyzacja z komputerowym sterowaniem zapewnia stabilność i powtarzalność wszystkich procesów całej linii z pełnym monitoringiem.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie
  Na najwyższym poziomie

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...