• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2025

    Lakiernictwo Proszkowe

    Artykuły branżowe

    Budownictwo

    Lakiernictwo Proszkowe

    Ekologia i Ochrona Zdrowia

    Wyroby Lakiernicze

    4 godziny temu  05.11.2025, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Interpon D2525 został zastosowany na aluminiowej ścianie osłonowej budynku The Shard w Londynie, który otrzymał ocenę BREEAM Excellent – uznany na całym świecie standard oceny i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budynków i infrastruktury.

    Interpon D2525 został zastosowany na aluminiowej ścianie osłonowej budynku The Shard w Londynie, który otrzymał ocenę BREEAM Excellent – uznany na całym świecie standard oceny i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budynków i infrastruktury.

    Strona 2 z 2

    Kolekcje kolorów5 i architektoniczne powłoki proszkowe Low-E produkowane przez Interpon w Europie wykorzystują obecnie materiały pochodzenia biologicznego o zmniejszonej emisji. Oznacza to, że mogą one odegrać ważną rolę w zmniejszeniu śladu węglowego środowiska zabudowanego.

    Trzy strony planują dalszą współpracę w całym łańcuchu wartości i zapraszają do szerszej sieci partnerów, aby przyspieszyć transformację przemysłu farb i powłok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

    1. Superdurability oznacza udowodnioną ochronę materiału i spełnia wymagania norm branżowych Qualicoat Class 2 oraz GSB Florida 3.
    2. W porównaniu z poprzednim śladem węglowym obliczonym dla tych produktów. Obliczone zgodnie z normą ISO 14067 i wytycznymi Together for Sustainability (TfS) V3 PCF, z uwzględnieniem usuwania biogenicznego (około 5%) i porównane z danymi średnimi dla branży z bazy danych CEPE V4 dla żywic poliestrowych (do 35%). Więcej informacji można znaleźć na stronach 12–15 studium przypadku branżowego.
    3. BASF wprowadza surowce odnawialne do swojego Verbundu na najwcześniejszych etapach produkcji chemicznej i przypisuje odpowiedni udział surowców odnawialnych do konkretnych produktów sprzedaży za pomocą certyfikowanej metody bilansu masowego. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Podejście oparte na bilansie biomasy.
    4. Obliczenia PCF w BASF obejmują cały cykl życia produktu, w tym pochłanianie węgla biogenicznego, i są wykonywane zgodnie z normami ISO 14040, 14044 i 14067 oraz wytycznymi TfS. Wartość PCF równa zero jest osiągana dzięki zastosowaniu podejścia bilansu biomasy i energii odnawialnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie ZeroPCF Intermediates.
    5. Kolekcje kolorów odnoszą się do Interpon D2525 Futura, Anodic, Stone-Effect, Natural Metals i Terracotta oraz Interpon D2015 Precis Ultra-Matt.