• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(131)/2021
  Strona 1 z 2

  Ecoline praktycznie szkoli specjalistów malowania proszkowego

  Teoria malowania proszkowego, własnoręczne nakładanie powłoki i samodzielne dokonywanie jej pomiarów czy ocena jakości – to tylko niektóre z umiejętności, których uczą się uczestnicy Warsztatów Malowania Proszkowego organizowanych przez firmę Ecoline. Eksperci dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie dwudniowego spotkania obejmującego niemal dwanaście godzin intensywnej nauki. Pierwsze warsztaty w tegorocznej edycji już za nami, a Ecoline zaprasza chętnych na kolejne. 

  Ecoline działa w branży lakierniczej od ponad 20 lat, w trakcie których firma zbudowała pozycję lidera rynku farb i lakierni proszkowych. Korzystając z doświadczenia i umiejętności wykwalifikowanego zespołu ekspertów, Ecoline chce dzielić się posiadaną wiedzą. Od 2019 roku organizuje cykliczne Warsztaty Malowania Proszkowego. W ich trakcie pomaga kształcić kadry do zakładów produkcyjnych i lakierni automatycznych oraz ręcznych.

  Warsztaty skierowane są do tych pracowników lakierni proszkowych i zakładów, którzy bezpośrednio zajmują się procesem malowania. Mogą na nie przyjść osoby, które nie miały jeszcze do czynienia z malowaniem proszkowym, jednak też takie, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia, ale chcą podnieść kwalifikacje. Zarówno w trakcie części praktycznej, jak i teoretycznej dbamy o to, by każdy uczestnik nabywał wiedzę, a ten, kto już coś umie, nie nudził się. 

  Wiedza dla każdego zainteresowanego

  Prowadzący Warsztaty Malowania Proszkowego zwraca uwagę, że spotkania są adresowane do szerokiej grupy odbiorców.
  W ciągu dwóch dni trwania Warsztatów Malowania Proszkowego uczestnicy biorą udział w trwającej cztery i pół godziny części teoretycznej oraz ponad siedmiogodzinnej praktyki. Jak podkreśla ekspert z Ecoline, program warsztatów został stworzony na podstawie dekad doświadczenia i wizyt w dziesiątkach lakierni na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki temu odpowiada na realne potrzeby uczestników, którzy mają później samodzielnie obsługiwać lakiernie ręczne albo automatyczne. Wskazuje też, że warsztaty zostały skonstruowane tak, by nauczyć lakiernika myślenia o całym procesie i sprawowania kontroli nad przebiegiem malowania elementu, od jego przygotowania aż po osuszanie i termopolimeryzację.

  Po pierwsze teoria 

  Część teoretyczna obejmuje dokładne omówienie najważniejszych zagadnień związanych z malowaniem proszkowym, takich jak przygotowanie powierzchni przed malowaniem, najważniejsze urządzenia do nakładania powłok, aplikacja farby oraz termopolimeryzacja i wygrzewanie farb. Organizatorzy przykładają też wagę do zapoznania uczestników z najczęściej występującymi wadami powłok, podając sposób zapobiegania im, czemu służą specjalnie przygotowane Karty Wad. Każda z kart zawiera opis wady, jej wpływ na trwałość powłoki, przyczyny powstawania i sposób, w jaki można jej uniknąć. W trakcie części teoretycznej uczestnicy mogą też swobodnie zadawać pytania i omawiać problemy, które napotykają w swojej codziennej pracy. Jak podkreślają organizatorzy, ich ideą jest oparcie warsztatów na dialogu i wspólnej dyskusji nad problematycznymi tematami. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Miejsce przyjazne lakiernikom
  Miejsce przyjazne lakiernikom
  Miejsce przyjazne lakiernikom
  Miejsce przyjazne lakiernikom
  Miejsce przyjazne lakiernikom
  Miejsce przyjazne lakiernikom

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(131)/2021

  Reklama
  C1 - prenumerata