Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.04 - 31.07 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 4(108)/2017

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  28.08.2017, ~ Administrator   

  Ściany wewnętrzne pokryte farbą RAL 9003 w matowym wykończeniu.

  Ściany wewnętrzne pokryte farbą RAL 9003 w matowym wykończeniu.

  Strona 1 z 3

  Na styku wolności artystycznej i architektonicznej funkcjonalności

  Axalta Coating Systems, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, to jeden z czołowych dostawców farb proszkowych dla branży architektonicznej i budowlanej. Axalta nawiązuje bliską współpracę z klientami, oferując rozwiązania zaspokajające ich potrzeby w zakresie wydajności, niezawodności i skuteczności. Jednocześnie, dzięki determinacji w zakresie badań i rozwoju, utrzymuje swoją pozycję lidera w dziedzinie technologii. 

  Metal i inne podłoża

  Branża architektoniczna i producenci farb proszkowych coraz ściślej ze sobą współpracują. Na całym świecie panuje coraz silniejsza tendencja do rezygnowania z lakierów ciekłych na rzecz bardziej przyjaznych środowisku farb proszkowych. Dla przykładu: ze względu na przepisy dotyczące ochrony środowiska w Europie niemal w ogóle nie stosuje się lakierów ciekłych w architekturze, zaś w Ameryce Północnej są one stopniowo zastępowane przez farby proszkowe. 
  W Azji i na Bliskim Wschodzie farby proszkowe cieszą się ogromną popularnością. Lakiery ciekłe są wykorzystywane tylko w sytuacjach, gdy właściwości farb proszkowych nie pozwalają na ich zastosowanie. Coraz dynamiczniej rozwijająca się technologia pozwala na zastąpienie lakierów ciekłych farbami proszkowymi w szerszym zakresie.
  – Axalta opracowała serię niezwykle trwałych farb proszkowych Alesta® UD, które z powodzeniem zastępują lakiery ciekłe PVDF w miejscach narażonych na intensywne działanie promieniowania ultrafioletowego, takich jak Bliski Wschód – wyjaśnia Franck Derouen, Global Segment Director for Architecture w firmie Axalta Coating Systems. – Doskonale sprawdzają się również do pokrywania budynków prestiżowych, w przypadku których trwałość koloru jest szczególnie ważna. 
  Axalta z powodzeniem buduje trwałe relacje z architektami i innymi decydentami z całej Europy. W swojej ofercie ma farby o trzech poziomach wydajności do pokrywania architektonicznych komponentów metalowych. Pierwszy z nich reprezentuje Alesta AP – seria poliestrowych farb proszkowych przeznaczonych do budynków mieszkalnych lub mniejszych inwestycji w obszarach o łagodniejszym klimacie. Drugi to Alesta SD – seria niezwykle trwałych farb, które zapewniają lepszą stabilność koloru i połysku, dzięki czemu doskonale nadają się do wysokiej klasy budynków mieszkalnych lub komercyjnych. Trzeci – Alesta UD – to seria ultratrwałych farb proszkowych przeznaczonych do pokrywania prestiżowych budynków lub stosowania w obszarach o wysokim poziomie promieniowania UV.
  Wszystkie farby z serii Alesta AP i Alesta SD spełniają normy europejskie, w tym Qualicoat i GSB. Natomiast produkty z serii Alesta UD spełniają dodatkowo wymagania amerykańskiej normy AAMA2605. Co więcej, produkty te są objęte globalną gwarancją, o ile aplikują je autoryzowane profesjonalne lakiernie. Okres gwarancji wynosi 15 lat na produkty z serii Alesta AP, 25 lat na produkty z serii Alesta SD i 30 lat na produkty z serii Alesta UD.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Złota w Warszawie – wieżowiec pomalowany farbami Axalta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(108)/2017

  do góry strony