• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 2(130)/2021

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Proszkowe

    ponad rok temu  20.04.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Dzięki nowej linii lakierniczej moce produkcyjne znacznie wzrosły. Uzyskuje się podwojoną wydajność i zmniejszenie zużycia proszku o około 20 proc.

    Dzięki nowej linii lakierniczej moce produkcyjne znacznie wzrosły. Uzyskuje się podwojoną wydajność i zmniejszenie zużycia proszku o około 20 proc.

    Strona 2 z 2

    Rozwój w kierunku Przemysłu 4.0 wzrośnie: wszystkie obszary zakładu są połączone w sieć, komunikują się i uzupełniają się nawzajem, po to aby zapewnić w pełni zautomatyzowaną produkcję. Umożliwia to klientom odejście od produkcji seryjnej i wytwarzanie różnych modułów systemu chłodniczego wyłącznie w systemie „projekt po projekcie”, z utrzymaniem wszystkich wymogów. 
    Cała produkcja opiera się na dużej elastyczności poszczególnych modułów, zwłaszcza w systemie malowania proszkowego. – Średnio na zmianę wykonujemy około ośmiu zmian koloru – opisuje R. Cubillas. – To duży krok naprzód w porównaniu ze starym systemem; podczas gdy kiedyś zmiana koloru zajmowała około 25 minut, teraz zajmuje to 10 do 12 minut, bez stresu i prawie całkowicie automatycznie – dodaje zadowolony.

    Podobnie jak w przypadku całego zakładu, system malowania proszkowego w fazie gęstej działa na dwie zmiany, 16 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Do malowania proszkowego powierzchni mających kontakt z żywnością stosuje się proszek antybakteryjny, który jest nieco trudny w obsłudze. Niemniej jednak system zapewnia jednolitą jakość wykończenia. Poprawki są praktycznie niepotrzebne. – Konsekwentne osiąganie tej jakości za każdym razem jest dla nas bardzo ważne, ponieważ gotowe szafy chłodnicze stoją później w bardzo jasnym świetle punktów sprzedaży detalicznej naszych klientów, a ich wymagania dotyczące doskonałego wykończenia są dość wysokie – dodaje R. Cubillas.
    Główną zaletę innowacyjnego systemu proszkowego można również dostrzec w przypadku dwóch nowych systemów powłokowych; teraz uzyskuje się podwojoną wydajność przy jednoczesnym, prawie 20%, zmniejszeniu zużycia proszku. 
    Jorge Herreros podsumowuje: – Nowa linia do lakierowania proszkowego z technologią fazy gęstej Nordson HDLV odgrywa kluczową rolę w naszych wysokich wymaganiach dotyczących jakości oraz zrównoważonego rozwoju naszych produktów, a przy tym wpisuje się w nasze nowoczesne projekty produkcyjne z wielkością partii jeden, a system pozostaje całkowicie ekonomiczny.        

    Kamil Oberstedt
    Area Manager
    Industrial Coating Systems
    Mob. +49 162 2324527 
    ics.eu@nordson.com
    www.nordson.com/hdlv

    GALERIA ZDJĘĆ

    Powłoka nakładana jest w grubościach od 60 do 70 µm, a jednocześnie zapewnia bardzo jednorodne wykończenie, które eliminuje konieczność ponownej obróbki.
    Osiem automatycznych pistoletów Encore HD zapewnia doskonałą jakość powłoki, która prawie nigdy nie wymaga poprawek, a Frost-trol korzysta z wydajnego malowania proszkowego.
    Dodatkowy ekran PowderPilot HD zwiększa wydajność i optymalizuje proces.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...