• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  10.10.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Interpon, marka farb proszkowych AkzoNobel, pomaga ESSE, jednemu z najbardziej prestiżowych brytyjskich producentów, stać się jeszcze bardziej zrównoważonym poprzez przejście z procesu emaliowania na malowanie proszkowe dla swojej nowej gamy kuchenek elektrycznych.

  Znalezienie alternatywy dla emalii było wyzwaniem i to nie tylko ze względu na zrównoważony rozwój. Powłoka proszkowa nadal musiała działać i chronić kuchenkę w bardzo wysokich temperaturach i zapewnić taką samą jakość „odczuć” zgodnie z produktem z wyższej półki cenowej.

  − Zespół Interpon wyróżnił się − powiedział kierownik produkcji ESSE, Andy Pilkington. − Emalia ma właściwości odbijające światło, a przy przejściu na powłokę proszkową ważne było, by zachowała ona estetyczny wygląd. Ważne było również, aby nasz partner mógł replikować istniejące kolory w naszej ofercie, ponieważ okazują się one niezwykle popularne i mają wyróżniający się wygląd, którego ludzie szukają.

  Interpon został polecony jako partner ze względu na podzielanie zaangażowania ESSE w innowacje. Eksperci techniczni Interpon doradzali nie tylko w zakresie zastosowania gamy farb proszkowych HT Interpon o właściwościach ekstremalnie odpornych na ciepło, ale również w zakresie ustawienia nowej linii i procesu obróbki wstępnej. Eksperci Interpon zajmujący się kolorami stworzyli również na zamówienie farbę proszkową Interpon HT PEPA − idealnie nadającą się do pieców i sprzętu AGD − w sześciu specjalistycznych kolorach ESSE.

  Mark Blewitt, dyrektor sprzedaży w ESSE powiedział, że kolor jest bardzo ważny. − Nasze produkty to przedmioty o wysokiej wartości i stanowią ważny element wystroju kuchni i wnętrz − mówi. − Dlatego kolory muszą być na czasie, aby spełnić oczekiwania naszych klientów.

  Tomasz Kluczewski, Regional Director North Europe of AkzoNobel's Powder Coatings dodaje, że wspieranie ESSE w procesie przejścia z emalii na proszek koncentrowało się na partnerstwie. − To ekscytujące wiedzieć, że nasze nieustanne pragnienie innowacji i zaangażowanie w długoterminowe, zrównoważone partnerstwo pomogło we wprowadzeniu na rynek nowej gamy elektrycznej ESSE − mówi Tomasz Kluczewski. − Słuchanie i zrozumienie potrzeb klienta było kluczem do zapewnienia sukcesu tej współpracy.

  Dokonując przejścia na farby proszkowe Interpon, ESSE redukuje energię zużywaną w procesie malowania i obniża swoją emisję dwutlenku węgla.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...