Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(117)/2019

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  05.03.2019, ~ Administrator   

  Analizator wielkości cząstek do badania uziarnienia farby proszkowej.

  Analizator wielkości cząstek do badania uziarnienia farby proszkowej.

  Strona 1 z 2

  Farby proszkowe pod ścisłym nadzorem

  Zapewnienie wysokiej jakości produktów Eko-Color jest dla nas priorytetem. We wszystkich realizowanych w firmie procesach stosujemy uznane na świecie zasady zarządzania, co daje pewność, że produkowane przez nas farby proszkowe spełniają najwyższe standardy jakościowe z poszanowaniem środowiska naturalnego, a tym samym gwarantują całkowite zadowolenie klienta.

  W realizacji założonego celu znaczącą rolę odgrywa funkcjonujący w firmie od 2012 r. Zintegrowany System Zarządzania, zgodny z międzynarodowymi standardami z zakresu jakości (ISO 9001), środowiska (ISO 14001) oraz BHP (PN-N-18001), co oznacza, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym oraz dostarczamy klientom wyroby zgodne z oczekiwaniami. Sprawne i skuteczne funkcjonowanie systemu kontroli jakości jest kluczowym elementem działalności firmy.
  Farby proszkowe Eko-Color podlegają szczegółowej kontroli jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego, począwszy od materiałów wejściowych i opakowań (tylko surowce spełniające ustalone wymagania określone normami są dopuszczone do produkcji), po ścisłą kontrolę całego procesu technologicznego, aż po dokładne badania wyrobu gotowego wraz z jego monitorowaniem po zakończeniu procesu produkcji. W naszym bogato wyposażonym laboratorium kontroli jakości każda partia wyrobów poddawana jest wielu badaniom, zgodnie z wymaganiami norm branżowych, co pozwala na bieżące kontrolowanie jakości oferowanych farb. Do ich przeprowadzania wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy, odpowiednio nadzorowany i wzorcowany, co stanowi gwarancję jakości kontroli i uzyskania wyników zgodnych z dokumentacją dopuszczającą wyrób do obrotu. Farba proszkowa, która uzyska pozytywne wyniki z wymaganych badań, zostaje zwolniona z produkcji i dopuszczona do sprzedaży. Panele testowe, na których były przeprowadzane badania oraz próbka farby z każdej partii produkcji, podlegają archiwizacji przez ustalony czas. 
  Kładziemy duży nacisk na przebieg procesu pakowania, jak również zachowanie odpowiednich warunków podczas składowania wyrobów. Wyroby pakowane są standardowo po 25 kg lub zgodnie z innymi ustaleniami w worki polietylenowe szczelnie związane opaską zaciskową, a następnie w kartony w celu dodatkowej ochrony przed uszkodzeniem w czasie magazynowania, transportu oraz dalszego użytkowania przez klienta. Ponadto każde opakowanie jest jednoznacznie, czytelnie oraz trwale oznaczone poprzez naklejenie etykiety zawierającej niezbędne informacje bezpośrednio identyfikujące wyrób. 
  System kontroli jakości w firmie Eko-Color, w połączeniu z nowoczesną technologią oraz zastosowaniem skutecznych metod zarządzania, ciągłym doskonaleniem procesów wytwarzania i warunków pracy, ma na celu zapewnienie wysokiej jakości i powtarzalności produkowanych wyrobów oraz zwiększenie zaufania i satysfakcji naszych klientów.      

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Archiwizacja paneli testowych.
  Kabiny malarskie w laboratorium kontroli jakości.
  Komora solna do badań korozyjnych.
  Przykładowe panele z powłoką proszkową.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony