• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  09.03.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Producent gazowych pieców katalitycznych na podczerwień (IR), firma WolfRayet, wprowadziła ostatnio na rynek nową gamę katalitycznych pieców do wstępnego utwardzania farb proszkowych zaprojektowanych w celu zwiększenia wydajności i efektywności procesu malowania proszkowego.

  Katalityczne piece firmy WolfRayet charakteryzują się bardzo małą kubaturą i oferują zaawansowane technologicznie, tanie w eksploatacji rozwiązanie poprawiające proces utwardzania konwekcyjnego farb proszkowych.

  Firma twierdzi, że piec katalityczny do żelowania na podczerwień bezpośrednio podgrzewa proszek, powodując jego wstępne utwardzenie. Ten proces może przyspieszyć proces sieciowania farby w piecu konwekcyjnym, szczególnie w przypadku proszków o niskiej temperaturze utwardzania, teksturowanych lub o wyższej temperaturze utwardzania.

  Po zżelowaniu farby nie ma możliwości zdmuchnięcia proszku w piecu konwekcyjnym, co podobno eliminuje wszelkie szanse na zanieczyszczenie krzyżowe.

  − Katalityczny piec do wstępnego stapiania farby jest bardzo prostym dodatkiem do linii malowania proszkowego, ale może przynieść znaczące korzyści, w tym szybki wzrost temperatury powierzchni detalu, lepszą wydajność ogrzewania konwekcyjnego i potencjał zwiększenia prędkości linii umożliwiający większą przepustowość − wyjaśnił Mike Chapman, główny specjalista ds. technicznych i strategicznych w firmie WolfRayet. − Co więcej, konserwacja pieca jest znacznie zredukowana, co może być ogromną oszczędnością czasu i wydajności.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne