• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  13.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Centrum proszkowe odpowiednie nawet dla najbardziej wymagających procesów

  Doskonale pracujący system E-Line firmy Wagner został wzbogacony po to, aby sprostać jeszcze wyższym wymaganiom w zakresie jakości i wydajności malowania proszkowego. W rozszerzonym wariancie E-Line Plus system ten można teraz łączyć z różnymi centrami proszkowymi.

  Kompaktowa linia E-Line to ekonomiczne wejście w świat automatycznego powlekania. System ten może być wykorzystywany do bardzo wydajnego powlekania elementów o wymiarach do 2000 × 800 mm (wysokość × szerokość).
  Do tej pory integralną częścią systemu E-Line było centrum proszkowe PXE. Cała jednostka z jej wydajnymi komponentami może być intuicyjnie sterowana za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego. Obejmuje to również podawanie proszku z pojemnika fluidyzacyjnego lub kartonu, jak również zasilanie pistoletów. Dzięki bardzo zwartej konstrukcji i niskim kosztom inwestycji PXE jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników.
  Aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie jakości powlekania i wydajności, WAGNER oferuje teraz wariant systemu E-Line Plus. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy dwoma centrami proszkowymi: PXE z bardziej wydajnym systemem sterowania lub większym PXM z dodatkowym, zintegrowanym dozowaniem świeżego proszku. W przypadku obu centrów proszkowych system może być sterowany i parametryzowany centralnie za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 15,6 cala. Opcjonalnie, drugi ekran dotykowy można zamontować bezpośrednio przy stanowisku ręcznej aplikacji. Umożliwia to jeszcze większą wydajność procesów.

  Aby umożliwić obróbkę bardziej skomplikowanych elementów przy niewielkim nakładzie pracy ręcznej, oba centra proszkowe są wyposażone w opcjonalną kontrolę wysokości i głębokości z 32-strefową regulacją. Sterowanie to oparte jest na platformie sterowania WICOS i znacznie rozszerza zakres możliwych konfiguracji.
  Niezależnie od odpowiedniego centrum proszkowego, inteligentne funkcje są standardowo zintegrowane w E-Line.
  Należą do nich przewody ssące rozmieszczone po obu stronach wzdłuż krawędzi kabiny, które minimalizują przepływ powietrza w strefie powlekania, a tym samym umożliwiają bardziej efektywne nanoszenie proszku. Dzięki Pakietowi Efektywności Energetycznej (EEP) system zużywa do 40% mniej energii niż porównywalne systemy, ponieważ do wytworzenia takiej samej objętości odciągu wystarczy mniejszy silnik filtra końcowego. Specjalna geometria kanałów i cyklonu znacznie zmniejsza straty ciśnienia, minimalizuje ryzyko odkładania się proszku, a nawet zwiększa wydajność odzysku. W ten sposób EEP przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.
  Użytkownicy mają teraz także możliwość bezpośredniego dostępu do parametrów produkcji i ich dokumentowania za pomocą standaryzowanego interfejsu MES. Alternatywnie dane te mogą być przetwarzane w celu szczegółowego monitorowania wydajności poprzez połączenie z platformą COATIFY firmy WAGNER służącą do zarządzania i informacji. 

  Wagner
  wagner-polska.com.pl

  GALERIA ZDJĘĆ

  Inteligentne, kompletne rozwiązanie E-Line
  Inteligentne, kompletne rozwiązanie E-Line
  Inteligentne, kompletne rozwiązanie E-Line

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...