• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  4 miesiące temu  08.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Przyjazna środowisku, wysoce zautomatyzowana i dedykowana lakiernia proszkowa

  Przyjazna środowisku, wysoce zautomatyzowana i dedykowana lakiernia proszkowa

  Strona 1 z 3

  Najnowsza linia lakiernicza ze zrobotyzowanym stanowiskiem do malowania proszkowego

  W obecnych czasach automatyzacja i robotyzacja to ważny kierunek rozwoju firm oraz niemalże konieczność pozwalająca konkurować z najlepszymi w branży. Wdrożenie innowacyjnych technologicznie rozwiązań to szansa, aby dostosować proces produkcyjny do konkretnych potrzeb. Zmiany te również dotyczą linii lakierniczych, których efektywność musi nadążyć za wciąż rosnącymi wymaganiami klientów, jak czas malowania, wysoka jakość powłok, energooszczędne rozwiązania czy łatwość i szybkość dostosowania linii do nowych, często niewielkich, partii produktów. 

  Warto jednak pamiętać, że efektywne wdrożenie innowacyjnych rozwiązań to zadanie dla wysokiej klasy specjalistów. Wnikliwa analiza potrzeb klienta, stworzenie koncepcji, opracowanie projektu i wykonanie dedykowanej lakierni proszkowej oraz jej skuteczny transfer do biznesu wymagają bowiem doświadczenia, wiedzy i dostępu do najnowszych technologii na rynku.
  Firma Blender, producent grilli i palenisk z Ostródy, za wykonawcę swojej wysoko zaawansowanej technologicznie lakierni proszkowej spośród wielu firm na rynku wybrała firmę Ecoline − polskiego producenta lakierni proszkowych z 25-letnim doświadczeniem − specjalizującą się w projektowaniu i budowie dedykowanych malarni proszkowych pod konkretne potrzeby i wymagania.

  Wymiana nieefektywnej technologii

  – Poprzednia malarnia była już mocno wyeksploatowana i odstawała od dzisiejszych standardów stawianym nowoczesnym lakierniom – mówi Damian Jasik, kierownik produkcji w firmie Blender. – Ręczna lakiernia z tzw. dostawką automatyczną nie spełniała już naszych wymogów wydajnościowych, które wciąż rosły, nie zapewniała też satysfakcjonującej jakości, co wielokrotnie skutkowało koniecznością poprawek lakierniczych, a to wiadomo jest kosztowne i czasochłonne. Niska ekonomiczność starej lakierni, ze śladowym odzyskiem farby, jak i jej awaryjność, nie pozwalały na sprostanie naszym potrzebom produkcyjnym. Częste naprawy wadliwych elementów powodowały wręcz przestoje i straty produkcyjne. Był to zatem już najwyższy czas na zmianę. 

  Nowoczesna lakiernia proszkowa 

  Projekt, realizację oraz przeszkolenie personelu powierzono firmie Ecoline. Ideą proponowaną przez Ecoline jest zastosowanie wielu opatentowanych, innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. Po dokładnym zapoznaniu się z wymaganiami, firma Ecoline zaproponowała „skrojoną na miarę” nowoczesną i automatyczną linię do malowania proszkowego ze zrobotyzowanym stanowiskiem lakierniczym. Głównym wymogiem firmy Blender było stworzenie tzw. inteligentnej lakierni proszkowej oraz odciążenie lakierników i zastąpienie pracy ręcznej – zautomatyzowanym rozwiązaniem. Ogromny przeskok w porównaniu z dotychczasową technologią wymagał także kompleksowego przeszkolenia personelu, tak aby w pełni wykorzystywać możliwości nowoczesnej lakierni proszkowej. Połączenie efektywności zaproponowanych urządzeń pozwoliło na uzyskanie nowych cech i funkcjonalności malowanych produktów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...