• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Lakiernictwo Proszkowe

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  16.07.2021, ~ Administrator   

  Świat to kolor. Woda, ziemia, powietrze, las, morze, łąka, owoce, góry, ale też ulica, miasto, fabryka, maszyna, dom: każda przestrzeń i każdy obiekt ma własne niepowtarzalne kolory. Sposób ich postrzegania zależy jednak od bardzo wielu czynników. Żółty kolor pasów na przejściu dla pieszych różni się od żółtego koloru jesiennych liści. Każdy świat kolorów to inne wrażenia dotykowe, charakter i struktura. Firma IGP Powder Coatings stawia sobie za cel przeniesienie do farby proszkowej inspiracji pochodzących z wszystkich możliwych przedmiotów i kolorów.

  Zdjęcie, przedmiot czy element przyrody: nie ma znaczenia, co służy za wzór i jakiego koloru szukamy – w laboratoriach IGP można odtworzyć każdą barwę. Chodzi przy tym jednak o wiele więcej niż tylko o kolor, który będzie zadziwiająco bliski oryginałowi.

  Jedno z największych wyzwań w przypadku farb proszkowych polega na zapewnieniu maksymalnej stabilności koloru, nawet gdy powierzchnia narażona jest na oddziaływanie wiatru, warunków atmosferycznych, słońca czy obciążenia mechaniczne. Specjaliści w zakresie kolorów szukają inspiracji w naturze lub konkretnych przedmiotach, aby następnie oddać je w farbie proszkowej, jednocześnie zapewniając jakość wymaganą dla danego zakresu zastosowania.

  Sztuka tworzenia właściwych receptur
  Znalezienie właściwej receptury farby to sztuka osiągania zadowalających rezultatów w wielu drobnych krokach. W laboratorium celem firmy IGP jest odtworzenie kolorów tak dokładnie, jak to tylko możliwe. W swojej pracy specjaliści uwzględniają wiele czynników, które wpływają na postrzeganie koloru i tym samym na recepturę farby – od rodzaju światła poprzez kąt jego padania, efekty i połysk aż po strukturę i wrażenia dotykowe powierzchni.

  Kolor można zmodyfikować, korzystając z niemal dwudziestu komponentów, w tym pigmentów, środków wiążących, dodatków, barwników i wypełniaczy. Dzięki umiejętnemu połączeniu komponentów można precyzyjnie odtworzyć pożądany odcień, a także właściwą strukturę i związane z nią wrażenia dotykowe.

  Unikalne kompetencje w zakresie uzyskiwania wiernych kolorów
  Aktualna kampania „Immersion – Zanurzenie się” ukazuje kompetencje firmy IGP jako profesjonalisty w dziedzinie lakierowania proszkowego z ponad 50-letnią historią. Inspiracji szukano w naturze: w winnicy, na polu zboża, nad zatoką morską i w australijskim interiorze. Rezultatem tej intensywnej pracy są podstawowe odcienie pozwalające na wyjątkowo realistyczne odwzorowanie barw natury wraz z ich wszystkimi niuansami.

  Kampania przybliża wykonawcom powłok na całym świecie kompetencje firmy IGP Powder Coatings. Zanurzamy się w różnych światach, doświadczamy ich wszystkimi zmysłami i wykorzystujemy do tworzenia barw przekonujących pod każdym względem – jakości, kolorystyki i sensoryki. Unikalne w każdym środowisku, niepowtarzalne na każdej powierzchni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...