• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 5(133)/2021

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  15.10.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Strona 1 z 4

  Szkolenia „na kółkach” (i nie tylko) z technologii malowania proszkowego 

  Po ponad roku obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa firmie IGP Pulvertechnik AG udało się zrealizować projekt „POW(D)ER IGP on Tour” w Polsce, który został zainicjowany w 2019 roku, ale jego realizację przerwała pandemia. „POW(D)ER IGP on Tour” to europejska trasa, w której Polska jest bardzo ważnym punktem na mapie podróży. Głównym zamierzeniem projektu jest dotarcie z ofertą serwisową do klientów tego szwajcarskiego producenta farb proszkowych. 

  Samo hasło wydarzenia „POW(D)ER IGP on Tour” wskazuje na sposób, w jaki jest ono realizowane, czyli spotkania z klientami w trasie. Przebieg tej podróży, której inauguracja w centrali firmy IGP w Szwajcarii miała miejsce w drugiej połowie sierpnia, ma na celu zaprezentowanie całej idei „POW(D)ER IGP on Tour” klientom i partnerom biznesowym. Przedstawiciele firmy zamierzają pokazać nowe możliwości związane z serwisem technicznym i badaniami laboratoryjnymi oraz zaznaczyć jak, istotnym zagadnieniem jest tego typu wsparcie na każdym etapie współpracy z klientem. Serwis techniczny to propozycja współpracy technologicznej skierowanej do działów technicznych R&D partnerów biznesowych (realizacja nowych pomysłów, optymalizacja procesów powlekania, program pakietów szkoleń dostosowanych do oczekiwań i potrzeb). 

  – Nie tylko prezentujemy nowe możliwości, lecz także akcentujemy pakiet korzyści wynikających ze współpracy z nami, które od wielu lat znane są naszym klientom – mówi Łukasz Andrzej Witan, wiceprezes zarządu IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. oraz IGP Operations PL Sp. z o.o. – W Polsce działamy już nieco ponad 20 lat. To lata jakości, partnerstwa, innowacji i serwisu. Od samego początku firma kierowała się tymi wartościami. Cel firmy to zapewnienie wyjątkowych usług i niezawodnych produktów z wartością dodaną. 
  Cała inicjatywa „POW(D)ER IGP on Tour” spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, o czym świadczy duża liczba uczestników eventu, który odbył się w Siestrzeni. Podczas spotkania poruszano m.in. takie tematy, jak aplikacja farb, metody ich pomiaru, wady powłok lakierniczych. Odbyła się również wycieczka po zakładzie produkcyjnym. Przy tej okazji była możliwość zaprezentowania procesu produkcji farby proszkowej, pokazania nowej siedziby spółki handlowej IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. oraz IGP Operations Polska Sp. z o.o., która realizuje działalność w zakresie produkcyjnym. Głównym punktem wydarzeń jest jednak IGP truck, czyli w pełni wyposażona platforma multimedialna na kołach wraz ze sporą ilością sprzętu związanego z malowaniem proszkowym i badaniami powłok proszkowych. Dzięki temu jest możliwość dotarcia do tych klientów, którzy potrzebują i oczekują wsparcia technicznego. Ale taka forma szkoleń jest także okazją do wspólnych spotkań.
  – Z wielką satysfakcją, mamy nadzieję, że również dla naszych ponad 130 gości, zrealizowaliśmy w dniach 31 sierpnia – 3 września przygotowany przez nas program wydarzenia „POW(D)ER IGP on Tour”, co warto podkreślić, odbyło się zgodnie z preferencjami zagadnień zgłaszanych przez uczestników – podsumowuje Marcin Czajka, dyrektor sprzedaży i doradca architektoniczny IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. – Program zawierał szeroki zakres prezentacji, zwiedzanie zakładu produkcyjnego wraz z laboratorium, warsztat lakierniczy oraz premierowe udostępnienie zainteresowanym naszej przestrzeni showroom. Zbudowani przebiegiem pierwszego etapu projektu, szczególnie wzmocnieni opiniami naszych gości, ruszyliśmy w dalszą drogę z przystankami w Bielsku-Białej (w firmie Aluprof SA) oraz Lublinie (w firmie Aliplast Sp. z o.o.), gdzie ciepło zostaliśmy przyjęci przez naszych klientów.
  W spotkaniach z pracownikami wielu działów tych dwóch firm często brały udział także osoby, które na co dzień nie miały i nie będą miały bezpośredniej styczności z farbą proszkową, jednak przekazana wiedza będzie pomocna w pracy. W wielu przypadkach był to także pierwszy kontakt dla każdej ze stron, dlatego też bardzo ważnym aspektem było ogólne przedstawienie firmy IGP Pulvertechnik AG: najważniejsze wydarzenia w jej ponadpięćdziesięcioletniej historii, możliwości produkcyjne oraz wachlarz usług serwisowych. 
  – Spotkania szkoleniowe były dedykowane ustalonym zainteresowaniom wynikającym z profilu zawodowego uczestników, staraliśmy się przeprowadzić je w możliwie najatrakcyjniejszy, także obrazowo, sposób – dodaje Marcin Czajka. – Musimy podkreślić, że spotkania odbywały się w godzinach pracy, tym bardziej jesteśmy wdzięczni naszym klientom za umożliwienie realizacji projektu „POW(D)ER IGP on Tour”. Tym razem do naszej dyspozycji mieliśmy jedynie przestrzeń osadzoną na trucku IGP, co niewątpliwie stanowiło dla nas duże wyzwanie względem zaprezentowania firmy, produktu i usług, zważywszy na komponentowy charakter farby proszkowej obecnej w procesach produkcji naszych klientów. Najważniejsi dla nas są nasi pracownicy, dlatego centralną postacią wydarzenia realizowanego w mobilnej przestrzeni szkoleniowej był nasz doradca techniczno-handlowy, ta sama osoba od kilkunastu lat, ten sam kompetentny partner do rozmów w ponaddwudziestoletniej historii polskiej spółki handlowej IGP. Serdecznie dziękujemy firmom Aluprof S.A. oraz Aliplast Sp. z o.o. za zaufanie, jakim nas obdarzono, wspaniałą współpracę oraz wymianę pozytywnej energii, która napędza nas w codziennej pracy i pozwala realizować tak ambitne projekty jak ten. Do zobaczenia ponownie w przyszłym roku podczas kolejnej trasy „POW(D)ER IGP on Tour”.     

  Opinie uczestników

  GALERIA ZDJĘĆ

  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów
  IGP bliżej klientów

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...