• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  13.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

  Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl.

  Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl.

  Strona 1 z 5

  Wieloletnia współpraca z firmą ROMER zaowocowała powstaniem nowatorskiej proszkowej linii lakierniczej 

  Firma PIECE C.O., produkująca m.in. kotły pod marką Rejs, jest przykładem stałego rozwoju i ciągłego inwestowania w park maszynowy, by móc na bieżąco odpowiadać na konkretne potrzeby klientów. Ostatnią dużą inwestycją jest w pełni zautomatyzowana, nowoczesna malarnia proszkowa, która w pełni spełnia oczekiwania inwestora. 

  Zakup obecnie montowanej malarni firmy ROMER został poprzedzony analizami ekonomicznymi, rozpoznaniem rynku, oszacowaniem zysków i strat. Na wybór dostawcy urządzeń miały wpływ dotychczasowa współpraca z firmą ROMER oraz jakość urządzeń. 
  − Gwarancją sukcesu każdej inwestycji jest dobieranie właściwych, sprawdzonych partnerów – mówi Tomasz Rejs z firmy PIECE C.O. – Aby uniknąć w przyszłości problemów związanych z funkcjonowaniem urządzeń, ważna jest współpraca w zakresie terminowości, szkoleń, serwisów, przeglądów oraz doradztwa. Pierwsza zakupiona przez nas w początkach tworzenia firmy malarnia (później powiększana), również pochodziła z firmy ROMER, dlatego zdecydowaliśmy się postawić na sprawdzone rozwiązania. Nasze 25-letnie doświadczenie na rynku, poczynione inwestycje, bogaty asortyment, dywersyfikacja źródeł dochodu, wyszkoleni pracownicy, stali odbiorcy i zadowoleni klienci – jest tym wszystkim, co pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem, a to czyni nas wiarygodnym kontrahentem w interesach. 

  Zawieszanie i transport wyrobów 
  Procesy zawieszania i transportu odbywają się na przenośniku łańcuchowym monorail. Masywne wykonanie łańcucha, szyn w połączeniu z gęsto zamieszczonymi zawieszkami, pozwala na niemal dowolne wieszanie elementów na całej długości, bez zmartwień o ewentualne uszkodzenia czy przeciążenie.
  – Na całej długości łańcucha można wieszać obciążenia nawet do 7000 kg, co jest jak dla nas na pewno na początkowym etapie nadmiarowym rozwiązaniem i gwarantuje zapas na potencjalny rozwój – twierdzi Tomasz Rejs. 
  Łańcuch na przenośniku smarowany jest automatycznie, nadmiar oleju jest zbierany i odprowadzany do zewnętrznego zbiornika. Napęd – sterowany falownikiem – zabezpieczony jest ciernym sprzęgłem wyposażonym w precyzyjny enkoder. W razie kolizji detali z urządzeniami, np. na skutek złego zawieszenia, napęd, po przekroczeniu momentu obrotowego, zatrzymuje przenośnik automatycznie. Dzięki integracji systemów komunikuje się z innymi urządzeniami i dostarcza im bieżących informacji o prędkości.
  W strefie załadunku i rozładunku przenośnik obniża swoją wysokość, ułatwiając zawieszanie detali. 

  System sterowania 
  Sterowanie całym systemem odbywa się z poziomu panelu dotykowego Romer ProfiControl 10”, który zapewnia całkowitą integrację posiadanych systemów i umożliwia komunikację z wewnętrznymi systemami zarządzania produkcją u klienta, według standardu Industry 4.0. Jest to możliwe z tego względu, że ROMER jest producentem podzespołów elektronicznych oraz oprogramowania do nich, co za tym idzie, serwis i obsługa realizowane są na zupełnie innej płaszczyźnie: producent – producent, to otwiera nowe możliwości. Otwiera to również drogę do stawiania wysokich niestandardowych wymagań, gdzie modułowe rozwiązanie nie jest wystarczające.

  ProfiControl standardowo umożliwia programowanie ustawień wszystkich pistoletów serii romer ProfiSpray, w tym ustawień prądowych oraz pneumatycznych, bez konieczności podchodzenia do nich. Nie ma potrzeby zakupu dodatkowych elementów pośredniczących, które odpowiadają tylko za komunikację.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Centrum proszkowe.
  Piec do polimeryzacji.
  Widok panoramiczny na lakiernię w firmie produkującej kotły Rejs.
  Przygotowanie powierzchni wyrobów przed lakierowaniem odbywa się w 3-etapowej myjni tunelowej

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...